Zaloguj
Reklama

Relacja z konferencji "Elektroniczny Obieg Dokumentów oraz Podpis Elektroniczny"

Autorzy: Piotr Kurzac
Relacja z konferencji
Fot. Pantherstock
(5)

W Katowicach odbyła się interesująca merytorycznie konferencja poświęcona zagadnieniom elektronicznego obiegu dokumentów i podpisu elektronicznego.

Reklama


11 lipca 2007 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach zorganizowano  Drugą Śląską Konferencję "Elektroniczny Obieg Dokumentów oraz Podpis Elektroniczny w firmach i instytucjach Polski południowej". Uczestniczyło w niej ponad 200 osób reprezentujących urzędy i firmy, głównie z woj. śląskiego i opolskiego.

Podczas prelekcji przedstawiono zagadnienia mechanizmów funkcjonowania EOD i podpisu elektronicznego oraz przykłady jego skutecznego wdrożenia w wybranych firmach i jednostkach administracji publicznej. Z zastosowań w placówkach medycznych omówiono system EOD funkcjonujący w kilku stacjach pogotowia ratunkowego w kilku miastach wojewódzkich (m. in. Katowice, Kraków, Opole, Łódź, Szczecin)  Szczególnie zwracano uwagę na korzyści wynikające ze stosowania tych rozwiązań i rozwój informatyzacji w funkcjonowaniu prezezntowanych podmiotów.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • własne

Reklama
(5)
Komentarze