Zaloguj
Reklama

Przywracamy skórze blask - mezoterapia

Wizyta u kosmetyczki
Fot. medforum
Wizyta u kosmetyczki
(0)

Dermatologia estetyczna oraz kosmetologia wychodzą na przeciw problemom z oznakami starzenia się skóry. Jedną z propozycji jest mezoterapia, czyli technika nakłuwania skóry oraz wprowadzania do niej odpowiednich substancji odżywczych. Efektem jest pobudzenie skóry do regeneracji oraz poprawa jej wyglądu.

Reklama

Istnieje wiele możliwości i propozycji ze strony medycyny estetycznej oraz kosmetologii, by przywrócić blask szarej, zmęczonej skórze z oznakami starzenia. Jedną z nich jest mezoterapia.

Technika nakłuwania skóry jest bardzo popularną i jedną z najczęściej stosowanych w dermatologii estetycznej. Nakłucia powodują mikrourazy, co stymuluje skórę do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Ponadto, celem wzmocnienia efektów zabiegu, przez mikronakłucia, do tkanek skóry wprowadza się koktajle witaminowe bądź preparaty na bazie kwasu hialuronowego, lub też inne substancje dostosowane do potrzeb skóry. Uruchomione zostają procesy naprawcze w skórze oraz procesy związane z produkcją kolagenu, co jest szczególnie skuteczne w przypadku skóry z wyraźnymi oznakami starzenia.

Efektem zabiegu jest poprawa struktury skóry, a przez to nabranie zdrowego wyglądu oraz blasku.[1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] „Efekt glamour – świetlista skóra” B. Walkiewicz- Cyrańska [w]: „Ekspert. Anti- Aging” Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa i wellness, zima 2012/13 (nr 35)

Reklama
(0)
Komentarze