Zaloguj
Reklama

Pielegnacja stóp

Autorzy: Informacja prasowa: KiS Production Sp. z o.o.
Zdjęcia: Ojoimages
Odpoczynek
Fot. ojoimages
Odpoczynek
(0)

Piękne i zadbane stopy to bardzo ważny atrybut kobiety, który w naszej kulturze często bywa niedoceniany. Hinduski, Egipcjanki i Chinki już kilka tysięcy lat temu dużo czasu spędzały na tworzeniu specjalnych receptur mających zapewnić idealnie gładką skórę stóp.

Reklama

Dziś wystarczy sięgnąć po jeden z preparatów dostosowanych do celu, który chcemy osiągnąć.

Już w starożytnych Indiach wyrazem największej miłości do kochanki było dotykanie jej stóp. Dlatego hinduskie kobiety przykładały do ich pielęgnacji tyle samo uwagi co do pielęgnacji twarzy. Od kilku tysiącleci przekazują sobie recepty na delikatne balsamy i olejki do pielęgnacji stóp, wykonywane między innymi z mleka, kurkumy i  migdałów. Szczególną uwagę na stopy zwracały także starożytne Egipcjanki, które najczęściej chodziły boso lub w sandałach.

Używały sproszkowanego alabastru, który miał właściwości peelingujące, a przy szczególnych okazjach obmywały je perfumowaną wodą. Bardzo ważnym elementem była także sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu. Mieszczą się na nich strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Masaż stóp warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Współczesne kobiety mają zdecydowanie prostsze zadanie, ponieważ mogą wybierać spośród bogatej oferty preparatów do pielęgnacji stóp – wystarczy tylko mądrze wybierać. Dbajmy więc o stopy każdego dnia. Ich kondycja ma wpływ na właściwe funkcjonowanie naszego organizmu. Pamiętajmy również, że dźwigają całe ciało. Uwięzione w butach przez wiele godzin, są narażone na pocenie się i są zagrożone rozwojem szkodliwej mikroflory, która może być przyczyną grzybicy.

Skóra stóp bardzo łatwo przesusza się, a naskórek rogowacieje, szczególnie na piętach. Systematyczna pielęgnacja to podstawa tego, by nie sprawiała żadnych problemów i wyglądała dobrze.

Reklama
(0)
Komentarze