Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja skóry naczynkowej po lecie

Autorzy: Informacja prasowa: KiS Production
Uśmiech
Fot. ojoimages
Uśmiech
(0)

Po wakacjach osoby o cerze naczynkowej powinny szczególnie o nią zadbać.

Reklama

Rozszerzające się, pękające naczynka mogą dotyczyć każdego typu cery, jednak najbardziej narażone są osoby z delikatną, płytko unaczynioną, wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Osoby posiadające cerę naczynkową powinny zwrócić szczególną uwagę na dietę oraz tryb życia.

Używki, spożywanie ostrych potraw, stres, intensywny wysiłek czy częste korzystanie z sauny, solarium zdecydowanie sprzyja rozszerzaniu się naczynek. Bardzo duży wpływ mają także uwarunkowania genetyczne, działanie hormonów czy nadciśnienie tętnicze.

Niestety, skłonność do pękania i rozszerzania naczynek nasila się z wiekiem, gdy pogarsza się mikrokrążenie i zmniejsza się w skórze ilość produkowanego kolagenu.

Dlatego osoby z niechcianym rumieńcem powinny szczególnie zadbać o skórę po lecie, gdyż wówczas jest ona mocno przesuszona i podatna na niszczenie.

Kompleksowa pielęgnacja skóry powinna wzmacniać naczynia krwionośne, łagodzić podrażnienia i likwidować zaczerwienienia. Sięgając po preparaty do pielęgnacji należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład, bo tylko właściwie dobrany zestaw kosmetyków daje gwarancję sukcesu w walce z pajączkami.

Pożądane są witaminy C oraz P, roślinne substancje obkurczające, wzmacniające i uelastyczniające naczynka oraz poprawiające mikrokrążenie (np. arnika, kasztanowiec, miłorząb), a także substancje łagodzące i uspokajające skórę. Konieczne są również filtry UV zapewniające ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Pielęgnacja skóry naczynkowej:

1. Delikatnie oczyszczaj skórę

2. Dbaj o delikatną skórę wokół oczu

3. Nakładaj ochronną warstwę żelu

4. Odżywiaj skórę nocą.

Reklama
(0)
Komentarze