Zaloguj
Reklama

Pantenol i kolagen, czyli duet dobry… na wszystko!

Autorzy: Sielanka
Krem do twarzy
Fot. panthermedia
Krem do twarzy
(0)

W jesienne dni szczególnej opieki wymagają skóra twarzy, dłonie i włosy. Łagodzenie podrażnień, nawilżenie i zapewnienie sobie poczucia komfortu to podstawa jesiennej pielęgnacji. Eksperci wskazują na „duet dobry na wszystko”, czyli pantenol i kolagen – must-have chłodniejszych dni.

Reklama

Dalekie podróże lub codzienne wyjścia z maluchem do parku, długie dni w biurze lub wyjazd na narty. Każdy dzień stanowi wyzwanie – co zabrać ze sobą do torby lub walizki, by zaopiekować twarz, dłonie, usta lub… końcówki włosów. Gdyby tak istniał składnik, który wychodzi naprzeciw tym wszystkim wymaganiom jednocześnie! Istnieje – choć nie jeden składnik, a duet – pantenol i kolagen. Kosmetolog podpowiada, jakie mają właściwości.

Ukojenie i regeneracja w jesienne dni

Kolagen to prawdziwy król jesiennej pielęgnacji, ponieważ charakteryzuje się silnym działaniem nawilżającym i regenerującym. Szybko przywraca skórze sprężystość oraz spoistość. Co istotne, dzięki właściwościom filmotwórczym kolagen chroni skórę przed niekorzystnym wpływem otoczenia, czyli właśnie jesiennymi zanieczyszczeniami i czynnikami pogodowymi mówi Agnieszka Kowalska.

To powody, dla których kolagen w kosmetyce jest substancją uniwersalną i nie do przecenienia – dodaje.

Świat pokochał kolagen. Drugim komponentem, który zawojował rynek beauty ze względu na swoje właściwości kojące, jest znany już przez nasze babcie pantenol. Jesienne powiewy wiatru i klimatyzowane pomieszczenia sprawiają, że twarz i dłonie jeszcze bardziej potrzebują nawilżenia. – Ochrona przed utratą wody przez naskórek to jedno z naszych kluczowych zadań w codziennej pielęgnacji. Nie wszyscy wiedzą, że cennym protektorem jest właśnie pantenol, który jednocześnie stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa regenerująco. Warto stosować go w jesienne dnipodpowiada Agnieszka Kowalska.

Jak podkreślają eksperci, ze względu na swoje wszechstronne działanie, kolagen i pantenol perfekcyjnie sprawdzają się… właściwie wszędzie! Co to znaczy? Dokładnie tyle, że produkty oparte na bazie tych komponentów mogą i powinny być używane do regularnej pielęgnacji twarzy, dłoni, ust i włosów.

Nawilżenie… pod ręką

Pantenol i kolagen koją, odżywiają oraz nawilżają, odpowiadając na naturalne potrzeby skóry. Jak wskazują kosmetolodzy, kluczowe dla efektywnej pielęgnacji jest wypracowanie dobrych nawyków dotyczących aplikacji produktów. A zatem – na twarz aplikujemy krem dwa razy dziennie, dłonie smarujemy po każdym ich myciu, a końcówki włosów… nawilżamy wedle potrzeby.  To dużo zachodu? Nic bardziej błędnego, jeśli w torebce, w walizce, na spacerze lub randce mamy pod ręką krem nawilżająco-kojący, który jest… dobry na wszystko.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze