Zaloguj
Reklama

Odstające uszy u dzieci a chirurgia estetyczna

Drażniący hałas
Fot. medforum
Drażniący hałas
(0)

Chirurgia estetyczna niesie pomoc nie tylko dorosłym, ale również dzieciom, niwelując wady wrodzone oraz defekty kosmetyczne. Odstające uszy to defekt, który wbrew pozorom, najlepiej skorygować w wieku dziecięcym (po 6 roku życia) ze względu na mniejsze dolegliwości pooperacyjne oraz lepsze rezultaty.

Reklama

Medycyna estetyczna w swojej działalności niesie pomoc nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Dzieci mogą pozbyć się wad wrodzonych które są powodem dysfunkcjonalności niektórych układów, ale również defektów kosmetycznych.

Przykładem korekty kosmetycznej jest plastyka odstających uszu, którą jak najbardziej można wykonać w wieku dorosłym, jednak najkorzystniejszym czasem na tego typu zabieg jest okres po 6 roku życia. Wówczas ukończony jest wzrost małżowiny a efekty są znacznie lepsze, podobnie jak rokowania wobec dolegliwości pooperacyjnych.

Przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie podstawowych badań a sama interwencja chirurgiczna polega na wykonaniu cięcia z tyłu małżowiny i trwa około pół godziny. Dziecko jest gotowe do wyjścia tego samego dnia. Przez dwie doby pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, co jest normalnym stanem pooperacyjnym.

Do miesiąca czasu po wykonaniu zabiegu konieczne jest noszenie opaski na uszach, by zapowiedz urazom I pociągnięciom. Efekt operacji jest trwały i nie wymaga ponownych ingerencji.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • "Zabiegi leczące estetyczne defekty u dzieci" Z. Surowniec [w:] “Ekspert. Anti-Aging” Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa i wellness. Luty 2015 (nr 43)

Reklama
(0)
Komentarze