Zaloguj
Reklama

Miód… na ciało i duszę! Moc słodkich plastrów w naturalnej pielęgnacji

Autorzy: Sielanka
Miód
Fot. Panthermedia
Miód
(0)

Miód to płynne złoto. Od setek lat wykorzystywany jest w kosmetyce i medycynie. Ma właściwości gojące, bakteriobójcze i jest naturalnym antyoksydantem. Nic dziwnego, że miód coraz częściej wykorzystywany jest w sesjach SPA. Dlaczego więc nie sięgnąć po niego w domowym rytuale pielęgnacyjnym? Poznaj 3 fakty na temat słodkiego sprzymierzeńca kosmetologów!

Reklama

Czy wiesz, że pszczoły muszą zebrać nektar z około 4 mln kwiatów, żeby powstał 1 kg miodu? To jasne, że określamy go mianem „płynnego złota”. Bezcenny składnik kosmetyków, deserów i motyw przewodni w ekskluzywnych SPA. Gdybym tak mogła urządzić sobie inspirowane miodem SPA w domowym zaciszu… oczywiście, że możesz! Miód to skarb dla ciała i… ukojenie dla ducha!

Antyoksydacja

Miód ma silne właściwości antyoksydacyjne, ponieważ zawiera kwasy fenolowe i flawonoidy. Te przeciwutleniacze w naturalny sposób chronią nasz organizm przed nowotworami. Są bezcenne. – Warto zwrócić uwagę, że antyoksydanty to także „związki młodości”, które przeciwdziałają procesowi utleniania w naszym organizmie. Usuwają z niego wolne rodniki, co wpływa na spowolnienie procesów starzeniamówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert jednej z marek kosmetycznych  Warto zatem do codziennego rytuału pielęgnacyjnego wybierać naturalny miód oraz produkty inspirowane „płynnym złotem” dodaje.

Właściwości przeciwzapalne

Miód od wieków był tajną bronią naszych babć i prababć. Prawdziwy dar natury „do zadań specjalnych”. Czy wiesz, że w miodzie znajdują się enzymy z gruczołów ślinowych pszczół? Dzięki nim możliwe jest wytworzenie w „płynnym złocie” nadtlenku wodoru. Ale jak to się ma do naturalnej medycyny i kosmetyki? Bardzo ściśle! Nadtlenek wodoru to substancja o działaniu antyseptycznym. W rezultacie możemy cieszyć się znanymi od setek lat właściwościami przeciwzapalnymi i antybakteryjnymi miodu – miód na kaszel, na przeziębienie, na rany, podrażnienia i dolegliwości trawienne. Słowem, „płynne złoto” działa zbawiennie na cały niemal organizm. Także na jego piękny i zdrowy wygląd.

Miód wykorzystywany jest w kosmetyce z wielkim powodzeniem, niesłabnącym od lat. Okłady z miodu i napary słusznie kojarzą nam się z wakacjami u babci lub prababci. Warto czerpać z tych bezcennych tradycji. Jednak równie często złoty składnik znajdziemy w dziś profesjonalnym, nowoczesnym SPA i w sektorze beauty mówi Agnieszka Kowalska.W kosmetyce miód działa łagodząco i przeciwzapalnie, dlatego z powodzeniem stosowany jest w balsamach, kremach i maskach. Warto zwrócić także uwagę na zawartość w miodzie witamin A, C i witamin z grupy B, a także aminokwasów i ponad dwudziestu pierwiastków, takich jak magnez i potas – dodaje.

Ukojenie i nawilżenie

Słowo-klucz w kosmetyce – nawilżenie. Miód jest bezsprzecznie królem nawilżenia, a co za tym idzie – codziennej, delikatnej i skutecznej pielęgnacji. Co więcej, słodki zapach miodu nastraja pozytywnie, koi stres i sprzyja relaksacyjnemu wyciszeniu. Witalizujące masło do ciała z kompleksem prebiotycznym, wcierka przeciwdziałająca przetłuszczaniu się włosów, wygładzająco-przeciwzmarszczkowy krem-żel do rąk – to tylko niektóre propozycje kosmetyków, które otulą Cię mleczno-miodowym zapachem. Jeden krok i jesteś na łonie natury. Zaszyj się zdala od codziennego zgiełku i poczuj się sielsko-anielsko!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze