Zaloguj
Reklama

Laminowanie rzęs i brwi - co to za zabiegi?

Makijaż oczu
Fot. shutterstock
Makijaż oczu
(0)

Zabieg laminiowania brwi i rzęs zyskuje coraz większą popularność. Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Reklama

Zwolennicy laminowania rzęs i brwi zaznaczają, że jest to zabieg w 100% skuteczny i nie obciążający nadmiernie cebulek włosowych. W przeciwieństwie do innych metod stosowanych do przedłużania rzęs, laminowanie pozwala na pogrubienie rzęs o nawet 40%. W trakcie zabiegu można również wykonać zabieg koloryzacji przy użyciu henną.

Laminowanie rzęs polega na nawinięciu ich na specjalny wałeczek, który uprzednio zostaje przyklejony do górnej powieki. Następnym krokiem jest nałożenie aktywatora, który dzięki zawartości lanoliny nawilża rzęsy. Po usunięciu aktywatora nakładany jest utrwalacz, który odpowiada za utrzymanie kształtu i formy. Koloryzacja wykonywana jest na samym końcu.

Laminowanie rzęs trwa około godziny a koszt zależy od salonu, w którym go przeprowadzamy. Efekt utrzymuje się około 12 tygodni, jednak zaleca się jego powtórzenie przed upływem tego czasu. Przez 24 godziny po zabiegu rzęs nie wolno moczyć a przez 48 godzin po zabiegu – nie wolno używać produktów do demakijażu.

Przeciwskazania do zabiegu to zapalenie spojówek, jęczmień, chemioterapia, zapalenie skóry czy alergia.

Laminowanie brwi – podobnie jak zabieg wykonywany na rzęsach, ma na celu polepszyć stan włosków ale również nadać im odpowiedni kształt i kierunek.

Zmiana kształtu i sposobu wrastania włosków możliwa jest dzięki zastosowaniu kwasu tioglikolowego i keratyny. Efekt utrzymuje się około 1,5 miesiąca.

Zabiegi laminowania są bezpieczne i coraz popularniejsze – może i Ty się na niego zdecydujesz?

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze