Zaloguj
Reklama

Kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet i mężczyzn

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Krem
Fot. ojoimages
Krem
(0)

W sklepach dostępna jest cała gama produktów przeciwzmarszczkowych, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych specyfików.

Reklama

Do dyspozycji mamy kosmetyki zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jaka jest różnica między nimi? Czy mężczyźni mogą stosować kosmetyki dla pań?

Skóra mężczyzn jest z pewnością inna niż kobiet. Przede wszystkim jest o około 25% grubsza. Spowodowane jest to działaniem testosteronu. Męska skóra cechuje się większą zawartością sebum. Dodatkowo zawiera również więcej kolagenu i elastyny. Skoro można wykazać tyle różnic między skórą mężczyzn i kobiet to czy kosmetyki również będą się różnić?

Owszem, istnieje kilka różnic. Jak się okazuje główne z nich to zapach i opakowanie. Substancje aktywne zawarte w kremach są takie same. Producenci deklarują, że mężczyźni powinni używać produktów ze specjalnych linii dla mężczyzn, jednak prawda jest taka, że mogą z powodzeniem używać kosmetyków przeznaczonych dla kobiet.

Oczywiście, należy pamiętać, że nawet najlepszy krem nie poradzi sobie z całkowitą likwidacją zmarszczek. Dzięki kosmetykom z serii anti-ageing skóra staje się lepiej odżywiona i bardziej elastyczna, dzięki czemu zmarszczki są zredukowane.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze