Zaloguj
Reklama

Karboksyterapia

Zabiegi kosmetyczne na twarz
Fot. medforum
Zabiegi kosmetyczne na twarz
(0)

Karboksyterapia jest leczniczą metodą opartą na doborczynnym działu dwutlenku węgla aplikowanego do tkanek skóry za pomocą specjalistycznego sprzętu. Działanie dwutlenku węgla powoduje natlenienie skóry, pomoga w walce z łysieniem, w przypadkach trudno gojących sie ran czy owrzodzeń.

Reklama

Znana od wielu lat metoda lecznicza zwana karboksyterapią, powraca do łask oraz do salonów kosmetycznych.

Jest to metoda oparta na potwierdzonym, skutecznym i bezpiecznym oddziaływaniu dwutlenku węgla, który podczas wykonywania zabiegu karboksyterapii, podawany jest podskórnie za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu, przeprowadzający zabieg może kontrolować poszczególne parametry, takie jak ilość oraz prędkość podawanego gazu.

Cząsteczki dwutlenku węgla, wchodzą w reakcję z cząsteczkami wody w skórze, tworząc kwas węglowy w skórze i powodując obniżenie jej pH. W efekcie dochodzi do lepszego natlenowania tkanki, odbudowy włókien kolagenowych oraz regeneracji skóry właściwej.

Ponadto, karboksyterapia jest również metodą stosowaną w leczeniu łysienia, problemów skóry głowy czy też ciężko gojących się ran i owrzodzeń.[1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] ” Karboksyterapia odkryta na nowo” E. Kaniowska [w]: „Ekspert. Anti- Aging” Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa i wellness, wrzesień / październik 2014 (nr 41)

Reklama
(0)
Komentarze