Zaloguj
Reklama

Jak wybrać odpowiedni krem do rąk?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Kremy
Fot. ojoimages
Kremy
(0)

Szczególnie w okresie zimowym skóra rąk wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W utrzymaniu dłoni w idealnym stanie pomoże dobrze dobrany krem do rąk.

Reklama

Z szerokiej gamy dostępnych kosmetyków z pewnością każdy znajdzie ten, który idealnie odpowiada jego potrzebom.

Przede wszystkim należy sprecyzować swoje potrzeby. Jeśli skóra rąk potrzebuje regeneracji, nawilżenia lub odmłodzenia, to pod tym kątem powinno dobierać się kosmetyki. Kremy z serii anti-age powinny być bogate w antyoksydanty oraz alfa-hydroksykwasy.

Antyoksydanty chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Alfa-hydroksykwasy stymulują złuszczanie naskórka, dzięki czemu pomagają wydobyć młody wygląd dłoni. Mogą być z powodzeniem stosowane zamiast peelingów.

Dodatkowo w zwalczaniu oznak starzenia pomaga witamina A lub jej pochodne. Zimą warto zaopatrzyć się w krem ochronny. Z racji częstych zmian temperatur, suchego powietrza w pomieszczeniach oraz noszenia rękawiczek kosmetyki powinny zawierać też substancje nawilżające, takie jak olejek z jojoba.

Latem przydatny będzie krem z filtrem UV. Kremy odżywcze powinny być bogate w witaminy A i E. W przypadku problemów z pigmentacją należ wybrać krem wybielający z wyciągiem z ogórka lub ekstraktem z mącznicy lekarskiej.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze