Zaloguj
Reklama

Jak radzić sobie z łupieżem?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Problemy z włosami
Fot. ojoimages
Problemy z włosami
(0)

Łupież jest mało estetyczny i bardzo trudno się go pozbyć.

Reklama

Jest to przypadłość z którą chyba każdy miał kiedyś do czynienia. Czym spowodowany jest łupież i jak sobie z nim radzić?

Łupież to nic innego jak nadmiernie złuszczający się naskórek. Występuje on w różnych postaciach, z których najczęstszą jest łupież suchy. Naskórek złuszcza się w postaci białych płatków. W przypadku łupieżu tłustego płatki są większe i mają barwę żółtawą lub brudnobiałą.

Przed sięgnięciem po specjalistyczne środki warto spróbować zmiany szamponu. Konieczne jest dokładne płukanie włosów i częste ich mycie. Źle dobrany kosmetyk może powodować podrażnienie skóry głowy i nadmierną produkcję łoju.

Na powstawanie łupieżu duży wpływ ma stres. W tym przypadku zaleca się rzucenie używek, uprawianie sportu, zdrową dietę i odpowiednia dawkę snu.

Dieta bogata w witaminy A, B6, wapń, fosfor, magnez oraz potas powinna pomóc w zwalczaniu problemu. Jeżeli już szukamy preparatów, które pomogą pozbyć się łupieżu wybierzmy takie, które mają w swoim składzie siarkę, cynk, selen lub kwas salicylowy.

Jeżeli mimo stosowania różnych środków łupież nie znika konieczna może być konsultacja z dermatologiem.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze