Zaloguj
Reklama

Jak chronić skórę przed smogiem?

Autorzy: Małgorzata Dębska, Innovation PR
Zanieczyszczenie powietrza
Fot. Shutterstock
Zanieczyszczenie powietrza
(0)

Smog atakuje nie tylko nasze drogi oddechowe i układ krążenia, ale także naszą skórę, przyspieszając jej proces starzenia. Niszczy jej naturalną barierę ochroną, przenika przez naskórek i pory, dostając się coraz głębiej do naszego organizmu. Jak powinna wyglądać antysmogowa pielęgnacja skóry, korzystając z domowego zaplecza i wsparcia współczesnej kosmetologii?

Reklama

Po pierwsze codzienna pielęgnacja

Kluczowe znaczenie w dbaniu o skórę narażoną na kontakt ze smogiem ma wyrobienie sobie odpowiednich nawyków w codziennej pielęgnacji. Liczy się przede wszystkim dokładne oczyszczenie skóry. Najlepiej zaraz po powrocie do domu. Możemy wykorzystać do tego piankę, żel do mycia twarzy lub płyn micelarny łagodzący podrażnienia. Należy wybierać delikatne preparaty, które nie naruszają płaszcza lipidowego skóry.

Podstawą antysmogowej pielęgnacji są także odpowiednie, naprawcze kosmetyki. Stosując dobrze dobrane kremy i serum, możemy wzmacniać barierę ochronną skóry, uszczelniając jej płaszcz hydrolipidowy. Produkty pielęgnacyjne, aby aktywnie wspierały naszą skórę w walce ze smogiem, powinny zawierać m.in. kwas hialuronowy oraz antyoksydanty, takie jak: witamina E, witaminy z grupy B oraz witaminę C. Stosowane produkty warto, aby zawierały również filtr UV, substancje filmotwórcze, które tworzą na skórze ochronną powłokę ograniczającą przenikanie zanieczyszczeń.

Raz w tygodniu należy wykonywać również peeling, który pozwoli dogłębniej oczyścić skórę, usunąć z jej powierzchni zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. W efekcie uzyskamy gładszą i rozjaśnioną skórę pobudzoną do szybszej odnowy. Dzięki peelingowi zastosowane preparaty odżywcze i pielęgnacyjn będą się lepiej aplikować i wnikać w skórę.

Profesjonalna pomoc  pielęgnacja gabinetowa

Domową, codzienną pielęgnację skóry warto wzbogacić profesjonalną pielęgnacją gabinetową. Specjalista na początek dokona wywiadu kosmetycznego połączonego z diagnozą skóry. Na podstawie profesjonalnej oceny stanu skóry będzie można poszukać skutecznych rozwiązań, proponując na przykład odpowiednio dobrane zabiegi złuszczające, głęboko nawilżające i regenerujące, na przykład mezoterapię.

– Wśród zabiegów złuszczających, jeśli w wywiadzie nie pojawią się przeciwwskazania, można skorzystać z peelingów chemicznych, które są jednymi ze skuteczniejszych zabiegów kosmetycznych i pobudzają produkcję fibroblastów do produkcji kolagenu, rozjaśniają skórę oraz poprawiają jej koloryt. Peelingi chemiczne mają szereg drogocennych działań w walce ze smogiem i różnymi problemami skóry, oprócz działania złuszczającego działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, regulują pracę gruczołów łojowych, oczyszczają skórę. Poprawiają przede wszystkim stan bariery skórno-naskórkowej oraz wspomagają przenikanie substancji odżywczych. Są również bardzo pomocne w walce z objawami starzenia się skóry czy w leczeniu zmian barwnikowych – wyjaśnia Katarzyna Przyborek, kosmetolog.

Codzienna, domowa pielęgnacja w połączeniu z profesjonalnym wsparciem gabinetowym zwiększa nasze szanse w walce smog kontra zdrowa skóra. Poświęcając czas na dokładne oczyszczenie skóry, regularnie ją złuszczając, nawilżając i zwalczając wolne rodniki oraz korzystając z zabiegów dobranych przez kosmetologa, możemy wzmacniać jej funkcje obronne i regeneracyjne.

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze