Zaloguj
Reklama

Emolienty na trądzik u dorosłych

Zmiana skórna u mężczyzny
Fot. pantherstock
Zmiana skórna u mężczyzny
(0)

Trądzik kojarzy się przede wszystkim jako dolegliwość nastolatków. Niestety zmiana metryki wcale nie powoduje, że trądzik się nie pojawi. Dorośli również zmagają się z tą przypadłością.

Reklama

Stres, zanieczyszczenie powietrza, nieodpowiednia dieta – to tylko niektóre z przyczyn trądziku pojawiającego się u dorosłych. Ponad połowa kobiet po 30. roku życia zmaga się ze zmianami trądzikowymi! Trądzik wieku dorosłego różni się od „nastoletniego”. U osób po 30. roku życia pojawiają się przede wszystkim twarde grudki, szczególnie na brodzie, żuchwie czy dekolcie. Wśród przyczyn pojawiania się trądziku u kobiet wymienia się np. zmiany hormonalne, źle dobrane tabletki antykoncepcyjne. Może być jednak uwarunkowany…. genetycznie.

Jeśli Twoja skóra boryka się z takim problemem, warto wybrać się do dermatologa, ponieważ konieczne może okazać się wdrożenie antybiotykoterapii. Warto zainteresować się kosmetykami zawierającymi emolienty – są naturalne, zawierają składniki, takie jak olej canola, makadamia czy shea. Nie zawierają parabenów i sztucznych dodatków. Preparaty zawierające emolienty skutecznie chronią przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia. Produkty zawierające emolienty świetnie nawilżają skórę, są delikatne i bez zapachu, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Skóra po 30. roku życia często zaczyna tracić blask – tutaj też pomogą emolienty. Przy doborze kosmetyków warto poradzić się farmaceuty lub lekarza dermatologa, który dobierze linię kosmetyków odpowiednią do stanu i kondycji skóry.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze