Zaloguj
Reklama

Czy istnieją domowe sposoby na pokrzywkę?

Wysypka na dłoniach
Fot. Shutterstock
Wysypka na dłoniach
(0)

Pokrzywka to jeden z najczęściej spotykanych problemów z kręgu zainteresowania dermatologii. Wywoływać ją mogą różne czynniki, zazwyczaj jednak związana jest ona z występowaniem charakterystycznych zmian skórnych i innych dolegliwości, takich jak np. silny świąd skóry. Pacjenci, u których pojawi się pokrzywka, radzić mogą sobie z nią na różne sposoby – dostępne są zarówno odpowiednie farmaceutyki, jak i pewne domowe metody.

Reklama

Pokrzywkę z całą pewnością można uznać za dość uciążliwy problem – pojawiający się w jej przebiegu świąd skóry niejednego pacjenta doprowadza wręcz do szału. W celu jej zwalczenia niezbędne jest oczywiście zidentyfikowanie jej przyczyn, oprócz tego niezwykle ważne jest jednak i stosowanie środków, które są w stanie doprowadzić do ustąpienia tej przykrej przypadłości.

W leczeniu pokrzywki wykorzystuje się odpowiednie farmaceutyki – mowa tutaj chociażby o lekach przeciwhistaminowych (takich jak np. desloratadyna) czy glikokortykosteroidach. Pacjentom pomagać mogą jednak nie tylko dostępne na receptę specyfiki, ale i pewne środki, które mogą oni znaleźć w swoich domach.

Zbawienne w przypadku pokrzywki bywają chłodne kompresy – są one w stanie złagodzić świąd skóry, jak i zmniejszyć nasilenie związanej z problemem reakcji zapalnej. Niektórym pacjentom ukojenie przynosi kąpiel w chłodnej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, która także może ostatecznie łagodzić nasilenie świądu.

Dość popularne w ostatnim czasie są różne produkty zawierające aloes i w przypadku pokrzywki produkty te również mogą się sprawdzić. Aloes ma w końcu działanie łagodzące podrażnienia i nawilżające skórę, dzięki czemu pomagać może on pacjentom w łagodzeniu świądu czy też i doprowadzać do szybszego ustępowania zmian skórnych. Warto tutaj jednak dodać, że przed jego zastosowaniem najbezpieczniej jest zaaplikować niewielką ilość produktu na skórę i sprawdzić, czy nie dochodzi po tym do jakichś niepożądanych reakcji.

Z pokrzywką – jak zaznaczono wyżej – jak najbardziej można walczyć domowymi sposobami. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że wtedy, gdy problem pojawia się często, nie ma na co czekać – konieczna wtedy i tak staje się wizyta u lekarza. 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze