Zaloguj
Reklama

Cienie pod oczami - jakie mogą być ich przyczyny?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Fot. pantherstock
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy
(0)

Cienie pod oczami to problem dość powszechny – tak naprawdę każdemu z nas zdarza się je zauważać na swojej twarzy. Tak jak jednym bardzo one przeszkadzają, a inni je całkowicie bagatelizują, tak wtedy, kiedy widzimy ich obecność na własnej twarzy bardzo często, zdecydowanie warto się już zastanowić, co może odpowiadać za tę sytuację. Przyczyną pojawiania się cieni pod oczami, wbrew pozorom, może być nie tylko niedostatek snu, ale i wiele innych jeszcze problemów.

Reklama

Typowo cienie pod oczami pojawiają się na ludzkich twarzach wtedy, gdy mają oni za sobą za małą w stosunku do potrzeb ilość snu. Tak bywa najczęściej i wtedy możliwe są próby zatuszowania ich z wykorzystaniem kremów pod oczy, sposób ten może w ogóle nie pomagać jednak wtedy, gdy za podkrążone oczy odpowiedzialne są inne niż niewyspanie problemy.

Tak naprawdę zjawisk, które mogą doprowadzać do pojawiania się cieni pod oczami, wyróżnić można więcej, niż można by przypuszczać. Problem ten rozwijać się może bowiem w związku z:

  • alergiami (szczególnie taką, jak katarem siennym),
  • niedokrwistością z niedoboru żelaza,
  • nadmierną ekspozycją twarzy na światło słoneczne,
  • częstym pocieraniem oczu,
  • paleniem papierosów,
  • chorobami tarczycy.

Dość naturalna jest również tendencja do częstszego pojawiania się podkrążonych oczu wraz z mijającymi latami życia. W ciągu upływających od narodzenia lat dochodzi bowiem do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w okolicy oczu, jak i do zmniejszenia grubości skóry w tym rejonie i dlatego właśnie u starszych osób cienie pod oczami pojawiają się zdecydowanie częściej niż u młodych ludzi.

Patrząc więc na to, jak różne mogą być przyczyny zasinienia pod oczami, gdy problem ten pojawia się u nas często, zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, jakie jest jego podłoże. Co można natomiast zrobić, aby pozbyć się cieni pod oczami? Wypróbowywać można naprawdę rozmaite sposoby – pomocne bywa po prostu poświęcanie większej ilości czasu na sen, ale i stosowanie różnych okładów (m.in. z plastrów świeżego ogórka czy ochłodzonych torebek herbaty).

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze