Zaloguj
Reklama

15 minut dla ciała i dla ducha. Naturalne inspiracje w domowym, jesiennym SPA

Autorzy: Sielanka
Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet
Fot. Panthermedia
Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet
(0)

Jesień to złote, ciepłe barwy liści, kasztany, ulubione grzybobrania i oczekiwanie na upragnione święta… ale także tęsknota za latem, krótsze dni i tzw. jesienna chandra. Jak się przed nią bronić? Eksperci podpowiadają, że zaledwie 15 minut w domowym SPA może czynić cuda. Kluczem do efektywnego, jesiennego relaksu – dla ciała i dla ducha, są zapachy natury.

Reklama

Jesień to nie tylko krótsze dni i tęsknota za słonecznym latem. To także nowe projekty zawodowe, podsumowanie roku i mocne postanowienia. To czas, w którym pozytywna energia jest „na wagę złota”. Jak „naładować baterie” z dala od codziennego zgiełku, a przy okazji zrobić prezent skórze i włosom? W domowym SPA… czyli we własnej łazience. Warunek jest jeden. To musi być kwadrans „tylko dla Ciebie”.

Po pierwsze, zapach

Czy wiesz, że ludzki nos potrafi rozróżnić siedem podstawowych zapachów, a odbieranie tych przyjemnych ma bezpośredni wpływ na nasze dobre samopoczucie? Czy pamiętasz rady babci, gdy brakowało Ci cierpliwości, a zły humor czyhał tuż za rogiem? „Weź głęboki oddech”, „zjedz garść malin lub „napij się mleka z miodem”. Działało? Oczywiście, że tak, ponieważ zapachy natury relaksują, odprężają i poprawiają humor.

Malina, jeżyna, miód i mleko to inspiracje do domowego SPA pochodzące prosto z natury. Składniki i zapachy z polskich pól, lasów oraz łąk są bezcenne przez cały rok, jednak jesienią mogą pełnić dwie funkcje jednocześnie. Stanowią panaceum na chandrę oraz prawdziwy prezent dla ciałamówi Agnieszka Kowalska.

Włosy, czy ciało? Nie musisz wybierać

W okresie jesiennym kluczowymi zadaniami w obszarze beauty są nawilżenie i odżywienie. Na co nastawić się w domowym SPA, kiedy do dyspozycji mamy tylko 15 lub 20 minut dziennie? Nie musisz wybierać. Wyobraź sobie, że włączasz ulubioną, relaksującą muzykę, myjesz włosy i nakładasz na nie maskę 2w1... czekasz kilka minut. W tym czasie możesz wykonać relaksujący masaż dłoni z kremem o zapachu jeżyny lub nanieść na ciało balsam o zapachu prosto z malinowego chruśniaka.

– W codziennej, domowej pielęgnacji niezwykle istotna jest regularność, czyli wykształcenie dobrych nawyków w pielęgnacji ciała i włosów. Kilkanaście minut rano lub wieczorem dla aplikacji balsamu, odżywki do włosów czy naturalnej wcierki to dokładnie tyle, ile potrzebujemy. A jeśli okaże się, że mamy więcej czasu, np. w weekend  –  produkty naturalne będą stanowiły idealną podstawę dla dłuższej sesji SPA, np. nastawionej na dogłębną regenerację włosów przy użyciu szamponu, maski i wcierki – mówi Agnieszka Kowalska.

Ulubiona książka, herbata i świeczka…

… A przede wszystkim zero telefonu! Piętnaście minut to dokładnie tyle, ile świat wytrzyma bez sprawdzenia przez Ciebie poczty i  odpowiedzi na SMS-a. Jeśli chcesz na chwilę oderwać się od codziennego zgiełku, social media także mogą (i powinny) poczekać. Co najlepiej komponuje się z zapachem maliny, jeżyny lub mleka i miodu? Pyszna, ziołowa herbata, owocowe ciasto (raz na jakiś czas) i książka. Jeśli nie możesz wygospodarować czasu na kilka stron – przeczytaj chociaż krótki artykuł w ulubionym czasopiśmie.

Chwila pauzy, cisza, zapachy pochodzące prosto z polskich pól, lasów i łąk to panaceum na czyhającą chandrę jesiennego dnia. Nic nie relaksuje lepiej niż wspomnienie sielskich chwil spędzanych niegdyś na beztroskiej wsi. Słyszysz szum drzew i bzyczenie pszczół w pobliskich ulach? Czujesz zapach malin i miodu? Niebawem znów przyjdzie lato!

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze