Zaloguj
Reklama

Sposoby na piękną i zdrową skórę

Maseczka na twarz
Fot. Pantherstock
Maseczka na twarz
(0)
Pielęgnacja skóry
Reklama

Każda kobieta chce by jej skóra była gładka, delikatna oraz jędrna. Niestety pomimo stosowania różnego rodzaju kremów, balsamów czy tabletek nie zawsze prezentuje się ona dobrze. Większość z nas zmaga się z nadmiernym przesuszeniem skóry, łuszczeniem naskórka oraz przebarwieniami. Co zrobić by nasza skóra była odpowiednio nawilżona, gładka i wyglądała zdrowo?

Pielęgnacja skóry - Objawy i przebieg

Nawilżona i zdrowa skóra - proste sposoby

Odpowiednie nawilżenie skóry związane jest z piciem dużej ilości płynów. Oczywiście mowa tutaj o wodzie mineralnej, która może być z dodatkiem cytryny (cytryna zawiera duże ilości witaminy C, które sprawiają że nasza skóra wygląda młodo). Warto pić także herbatę, najlepiej zieloną oraz świeże soki z owoców oraz warzyw. W aptekach dostępne są preparaty, których zadaniem jest nawilżanie organizmu np. saszetki do picia bądź gotowe napoje. Warto podkreślić, że napoje gazowane nie są zdrowe dla naszej skóry, zawierają one bowiem dużo cukru i pozbawione są witamin.

Jeśli chcemy by nasza skóra wyglądała zdrowo i była piękna powinniśmy także właściwie się odżywiać. Kluczową kwestią jest spożywanie pokarmów bogatych w witaminy (w szczególności z grupy B), kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz wiele innych. Wśród polecanych przez dermatologów pokarmów znajdują się m.in.: warzywa, owoce, awokado, mięso, drożdże, chleb pełnoziarnisty, tłuste ryby, oliwki, olej oraz orzechy. Wiele osób używa także kremów na noc i na dzień oraz kremów nawilżających. Ważne by były one dobrej jakości i nie były przeterminowane.

W przypadku braku efektów widocznych na skórze tj. poprawa kolorytu, jędrności, nawilżenia warto zgłosić się do specjalisty w celu ustalenia przyczyny.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze