Wiadomości z kategorii: Włosy
Jak odżywić końcówki włosów?
Pierwsze promienie wiosennego słońca motywują nas do regeneracji włosów. Eksperci podpowiadają, że prawdziwego odżywienia nasze kosmyki wymagają od nasady aż do samych końcówek. Tradycja pokazuje, że do pielęgnacji dolnych partii włosów idealnie sprawdzają się olejki. Nasze babcie stawiały na olejek różany i czarnuszkę. I miały rację, ponieważ taki duet nawilża, chroni i odżywia pasma.
Trychologia: co warto o niej wiedzieć?
Trychologia to dziedzina zajmująca się leczeniem włosów i skóry głowy. Dzieli się na trychologię medyczną i kosmetyczną. Najczęściej leczonymi chorobami włosów jest nadmierne owłosienie, inny kształt włosa i łysienie. W przypadku skóry głowy leczeniu podlegają przede wszystkim łupież, łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry. Co jeszcze warto wiedzieć o trychologii?
Objętość, elastyczność i zdrowy wygląd. 3 wyzwania dla delikatnych włosów
Pielęgnacja i stylizacja włosów cienkich, delikatnych lub pozbawionych objętości to prawdziwe wyzwanie. Eksperci wskazują na perfekcyjne działanie protein, keratyny i wyciągów naturalnych stosowanych w domowym SPA. Królem pielęgnacji włosów delikatnych jest jabłko. Czy wiesz, że ma działanie nawilżające i przeciwzapalne? A do tego… zielone jabłuszko pachnie wspomnieniami z dzieciństwa i słonecznym, wakacyjnym sadem.
Jakie zmiany mogą występować w obrębie owłosionej skóry głowy?
Zmiany w obrębie skóry głowy mogą mieć różnorodne podłoże. Często ich powodem jest stosowanie niewłaściwych kosmetyków lub schorzeń dermatologicznych. Uporczywe dolegliwość powodują problemy skórne. Jak sobie z nimi radzić podpowiada trycholog.
- Reklama
3 szkodliwe nawyki niszczące włosy
Jeśli nasze włosy są pozbawione witalności, oklapnięte i słabe, często winimy za to naturę. Jednak w wielu przypadkach zły wygląd naszych włosów może być efektem niewłaściwej pielęgnacji i przede wszystkim złych nawyków. Oto 3 istotne błędy wpływające na kondycję kosmyków, których należy unikać, aby nie niszczyć włosów.
Smog też jest szkodliwy dla włosów
Mimo, że bezpośrednio nie widzimy negatywnych skutków działania smogu konsekwencje mogą objawiać się nie tylko w strukturze włosów, ale też nasilać powstawanie zmian skórnych czy wypadanie włosów.
Jak wykorzystać pobyt w saunie dla włosów?
W okresie jesienno-zimowym wiele osób chętnie wybiera się do sauny, która korzystnie wpływa na organizm. Poprawia m.in. krążenie, hartuje, ale także pomaga zadbać o lepszy stan skóry oraz relaks i wyciszenie. Okazuje się jednak, że pobyt w saunie może być także korzystny dla naszych włosów. Pod jakim warunkiem jest to możliwe i z czego ta korzyść może wynikać?
Wypadają Ci włosy? Sprawdź do jakiego momentu może być to normą
Wydaje Ci się, że na szczotce lub poduszce znajdujesz coraz więcej włosów? Masz wrażenie, że twoje włosy są wszędzie, na podłodze i na ubraniu. Zanim zaczniesz panikować i zastanawiać się czy to nie jest efekt jakieś choroby, sprawdź jakiej ilości wypadnie włosów na dobę jest normą, a kiedy to sygnał, że warto szukać pomocy u specjalisty.
Siwe włosy to nie jedyna oznaka świadcząca o ich starzeniu się
Pragnąc zachować jak najdłużej młody wygląd, koncentrujemy się głównie na skórze i pojawiających się z wiekiem zmarszczkach. Niestety upływający czas widać także na naszych włosach i nie tylko w postaci siwych kosmyków, które wiele osób ukrywa stosując koloryzację. Wraz z wiekiem możemy zaobserwować znacznie więcej oznak starzenia się włosów. Utrata witalności i objętości, większa łamliwość i kruchość, zmniejszenie tempa wzrostu włosów – takich zmian z czasem zauważymy znacznie więcej.
Jak skutecznie nawilżać włosy latem?
Nawilżanie włosów to jedna z ważnych zasad letniej pielęgnacji. W okresie wakacyjnym nasze kosmyki są narażone na promienie UV, wysokie temperatury, wiatr a także kontakt ze słoną czy chlorowaną wodą. Są to czynniki osłabiające ich kondycję i sprzyjające przesuszeniu włosów. Jak skutecznie nawilżać włosy latem podpowiada trycholog.
- Reklama
Włosy latem też się pocą. Kiedy jednak to nadpotliwość skóry głowy?
Nadpotliwość to krępująca dolegliwość, która szczególnie latem potrafi uprzykrzyć życie. Występuje także na skórze głowy. Pot może ociekać nawet na twarz. Jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego pocenia się i jakimi sposobami można je ograniczyć?
Dlaczego kobiety powinny badać włosy?
Włosy są dla wielu kobiet istotnym atrybutem urody. Są także doskonałym barometrem, który może sygnalizować o różnych nieprawidłowościach zachodzących w naszym organizmie. Jeśli borykamy się z problemem osłabionych, pozbawionych witalności włosów lub nadmiernym ich wypadaniem, warto zbadać u specjalisty stan skóry głowy i włosów.
Słońce, słona woda, upał, czyli czego nie lubią włosy
Włosy nie lubią słońca. Choć przed laty płowe refleksy na głowie bywały pożądaną pamiątką z wakacji, dziś już wiadomo, że ich jaśniejszy kolor jest przede wszystkim efektem uszkodzeń, do których dochodzi pod wpływem promieniowania UV. Destrukcyjny wpływ na kondycję włosów mają też wysokie temperatury oraz słona woda.
Postcovidowe wypadanie włosów – jak je powstrzymać?
Jeśli widzisz, że podczas codziennego czesania włosów coraz więcej zostaje ich na szczotce, a gdy je myjesz z przerażeniem stwierdzasz, że wychodzą niemal garściami – to może oznaczać, że dotyczy Cię problem nadmiernego wypadania włosów. Zakola u mężczyzn lub coraz cieńszy kucyk u kobiet i utrata objętości mogą budzić obawy, ale nie jest to sytuacja bez wyjścia. Zacznij od poszukania przyczyny – winowajców może być wielu – począwszy od złej diety, stresu, a nawet przechorowania COVID-19.
Wiosenny zastrzyk energii dla włosów
Zima była trudnym okresem dla włosów, dlatego wiosną warto postawić na ich kompleksową odnowę. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc we właściwej pielęgnacji osłabionych i pozbawionych witalności włosów.
Przetłuszczające się włosy to częsty problem. Poznaj jakie mogą być jego przyczyny!
Przyklapnięte, nieświeże włosy, wyglądające jak „strączki” to nieestetyczny efekt, z jakim borykają się często osoby, których dotyczy problem przetłuszczających się włosów. Jakie mogą być przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska i jak sobie z nim radzić podpowiada trycholog.
Nie rób tego swoim włosom. 5 nawyków, które im nie służą!
Marzymy o pięknych, zdrowych włosach, lecz często popełniamy błędy, które odbierają im witalność, osłabiają ich strukturę, a nawet powodują wypadanie. Nasze włosy na przykład nie lubią, gdy idziemy spać z mokrą głową czy stosujemy produkty niedobrane do ich potrzeb. Oto 5 z wielu nawyków, które nie służą naszym włosom i osłabiają ich kondycję.
Dlaczego utrata masy ciała może prowadzić do wypadania włosów?
Skutki nagłej, znacznej utraty masy ciała bywają różne i jedne z nich mniej, a drugie bardziej niepokoją pacjentów. Zazwyczaj dość dużo obaw pojawia się wtedy, gdy ze spadkiem wagi związana jest utrata włosów. Z jakiego powodu istnieje tego rodzaju korelacja i co zrobić, by odchudzanie nie skutkowało nadmiernym wypadaniem włosów?
Kwasy tłuszczowe omega-3 i ich wpływ na włosy
Kwasy tłuszczowe omega-3 od wielu już lat stanowią przedmiot zainteresowania zarówno wielu naukowców, jak i pacjentów – natknąć się można bowiem na wiele różnych doniesień dotyczących ich pozytywnego wpływu na zdrowie. Część z nich sugeruje, że tłuszcze tego typu mogą mieć korzystne oddziaływanie na kondycję ludzkich włosów – czy rzeczywiście tak jest i jaki miałby być wpływ kwasów tłuszczowych omega-3 na włosy?
Sok z cytryny – naturalny sposób na rozjaśnienie włosów
Sok z cytryny jest bogatym źródłem witaminy C i coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków. Poza tym, że doskonale działa na cerę, jest pomocny w walce z łupieżem, nadaje włosom blask i rozjaśnia je.