Zaloguj
Reklama

Uroda

Przeglądaj w kategorii Uroda:
Reklama

Uroda to całokształt zewnętrznych fizycznych cech człowieka uznawanych za piękne. W dermatologii temat pielęgnacji jest szeroki. Pielęgnacja ma na celu utrzymanie zdrowia lub powrót do zdrowia po przebytej chorobie lub w trakcie choroby. 

Skóra jest naszą wizytówką. Zadbana skóra świadczy o dobrym stanie naszego zdrowia. Na wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Należy pamiętać aby używać kosmetyków odpowiadających typowi naszej skóry. Jeśli nasza skóra jest podatna na alergie skórne to wymaga szczególnej uwagi.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to jednak nie wszystko. Aby skóra wyglądała zdrowo należy również zadbać o odpowiedni relaks oraz dietę.

Kosmetyczka to osoba, która pomaga nam dbać o swoją urodę. To właśnie u kosmetyczki można wykonać wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Gabinety kosmetyczne oferują całą gamę zabiegów - od zabiegów na twarz, ciało, po depilację, na paznokciach, brwiach i rzęsach kończąc.  W zależności od potrzeb naszej skóry kosmetyczka dobierze właściwe zabiegi i metody pielęgnacji. Aby zregenerować suchą skórę może wykonać maseczkę z alg, jeśli pojawią się pierwsze zmarszczki kosmetyczka zaleci lifting lub zabieg mezoterapii. Wiele kobiet ma także problem z trądzikiem - nic nie działa tak dobrze jak oczyszczanie skóry przez kosmetyczkę. Po trądziku zostają czasami blizny, blizny i zmarszczki można usuwać w trakcie zabiegu mikrodermabrazji.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, które powinny być wykonywane przez wykwalifikowane osoby. Wśród zabiegów medycyny estetycznej można wymienić m.in.: zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoksu, osocza bogatopłytkowego. Medycyna estetyczna to także zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, a także masaż mechaniczny np. endermologia. Wśród zabiegów operacyjnych z zakresu medycyny estetycznej można wymienić m.in.: powiększenie piersi i liposukcję.