Artykuły z kategorii: U kosmetyczki
A jak…retinol! Czego jeszcze nie wiesz o aktywnej postaci witaminy A?
Anti-ageing, wyrównywanie kolorytu skóry, regeneracja i normalizacja. Retinol, jeden z najlepiej znanych i najbardziej docenianych składników kosmetyków – jest również uważany za lidera wszechstronności. Sektor beauty kocha retinol, czyli aktywną postać witaminy A za potwierdzoną skuteczność. Czego jeszcze o nim nie wiesz? Kto powinien wprowadzić go do codziennego rytuału pielęgnacyjnego? Kosmetolog radzi.
Czynniki decydujące o tym jak zachowują się twoje włosy
Prawidłowa struktura włosa nie jest jedynym elementem, który ma wpływ na to jak zachowują się nasze włosy. Ich wygląd zależy od bardzo wielu czynników zarówno zewnętrznych jak pogoda, temperatury czy wiatr, ale także wynikających z naszego stylu życia m.in. sposobu odżywania, codziennych nawyków czy realizacji zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych.
Popękana skóra na dłoniach i stopach – jak sobie z nią radzić?
Popękania na skórze dłoni i stóp najczęściej widoczne są zimą. Wynika to z suchego powietrza, które negatywnie wpływa na kondycję skóry. Nie jest to jednak regułą, ponieważ istnieje szereg innych powodów, m.in. choroby skórne, przez które ten efekt utrzymuje się stale. W poniższym artykule przedstawiono najczęstsze przyczyny tego stanu.
Depilacja laserowa: na czym polega i jaka jest jej skuteczność?
W przeszłości do usuwania niechcianego owłosienia wykorzystywano maszynki do golenia lub plastry woskowe, dziś do tego celu stosowane są bardzo różnorodne metody. Depilację można przecież przeprowadzać w domu, z wykorzystaniem różnych kremów czy wosku, możliwe jest również usuwanie niechcianego owłosienia w gabinetach medycyny estetycznej na drodze depilacji laserowej. Na zabiegi te decyduje się coraz więcej pacjentów, pytanie jest jednak jedno: czy depilacja laserowa jest skuteczna?
- Reklama
Likwidowanie tkanki tłuszczowej - przegląd zabiegów medycyny estetycznej
Wiele osób pomimo aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diety, nie może pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej - wpływ na to mają m.in. procesy starzenia, uwarunkowania genetyczne. Nadmiar tkanki tłuszczowej, który najbardziej „lubi” gromadzić się na brzuchu, udach, pośladkach - powoduje duży dyskomfort i kompleksy. Z pomocą w takim przypadku przychodzą zabiegi medycyny estetycznej (inwazyjne i nieinwazyjne), które skutecznie usuwają nadmiar tłuszczu, modelując ciało.
Jakie efekty daje mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka z jednoczesną wizualną kontrolą głębokości ścierania. Dzięki mikrodermabrazji substancje aktywne lepiej wnikają w skórę – ścieranie powoduje szybsze i efektywniejsze przedostanie się tych substancji w głąb skóry. W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się mikrodermabrazję diamentową. Jest to zabieg nieinwazjny i bezbolesny.
Wypadanie włosów – przegląd najnowszych rozwiązań
Ziołowe płukanki, czarna rzepa, wcierki z czosnku na wypadające włosy? Te sposoby to już przeżytek… teraz na topie jest regeneracja skóry głowy z wykorzystaniem własnej krwi lub peptydowa terapia włosów z kwasem hialuronowym. Jeśli nie wiecie, którą z metod wybrać, to koniecznie przeczytajcie przegląd najnowszych rozwiązań na problem wypadających włosów!
Zabiegi odmładzające skórę dłoni
Skóra naszych rąk jest widocznym elementem naszego ciała i to właśnie na niej najbardziej widać upływający czas. Poprawa jej wyglądu wymaga często czasu i powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych. Dermatologia estetyczna proponuje nam wiele zabiegów, by osiągnąć poprawę kondycji skóry rąk i dłoni.
Zastosowanie prądu o małej częstotliwości w dermatologii i kosmetyce
Zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne, z wykorzystaniem prądu o małej częstotliwości, wymagają zamknięcie w jednym obwodzie przepływu prądu zarówno klienta jak i kosmetologa. Dzięki temu, powstaje pole elektrpstatyczne, o charakterystycznych wibracjach, dzięki któremu polepszony zostaje przepływ chłonki i limfy oraz następuje poprawa wygladu skóry. W zależności od użytej częstotliwości, podczas zabiegu można uzyskać efekt rozluźnienia, redukcji zmarszczek, poprawy wyglądu cery czy ogólnego przyspieszenia przemiany materii.
Ultradźwięki na pomoc skórze
Ultradźwięki to fale akustyczne o częstotliwości powyżej 20 kHz, wywołujące w tkankach organizmu reakcje mechaniczne, termiczne oraz fizykochemiczne. Oddziaływanie ultradźwięków na skórę, powoduje efekt mikromasażu, czyli wprawieniu w ruch cząsteczek skóry, co skutkuje zwiększeniem przepuszczlności błon komórkowych oraz poprawą przemiany materii w komórkach. Ultradźwięki stosuje się do walki ze zmarszczkami, celulitem, wiotkością skóry, przebarwieniami, bliznami i wieloma innymi przypadłościami.
- Reklama
Prądy d'Arsonvala
W kosmetyce swoje zastowanie znalazł równiez prąd. Zabiegi z wykorzystaniem prądu zmiennego o wielkiej częstotliwości, nazywane są dasronwalizacją. Jest to zabieg, który można wykonać ogólnie lub miejscowo, a jego działanie, wykorzystywane jest głównie w celu poprawy krążenia w skórze oraz terapii takich przypadłości jak świą, odmrożenia, łysienie, problemy w tłustą cerą, łojotok skóry twarzy i głowy czy słab odżywionej cery.
Zastosowanie lasera argonowego w dermatologii i kosmetyce
Medycyna łącząc swoje siły z fizyką, uzyskała doskonałe narzędzie do pracy dermatologów i kosmetologów- laser. Laseroterapia pozwoliła na walkę z dotychczas mało możliwymi do leczenia problemami, jak również poprawiła efektywność wielu z dotychczasowych metod leczenia dermatologicznego. Laser argonowy jest niezastąpiony w leczeniu zmian naczyniowych, usuwaniu narośli czy zmian będacych wynikiem trądziku różowatego czy naczyniaków. Cały proces leczenia oraz terapii zależny jest zawsze od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Terapia kolagenowa
Terapia kolagenowa jest metodą stosowaną w chirurgii plastycznej, celem spłycenia zmarszczek oraz zniwelowania powierzchownych blizn. Może ona polegać na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kolagenu w określone miejsce na skórze, jak również na wszczepieniu implantu kolagenowego do warstwy podskórnej. Przed podjęciem terapii niezbędny jest wywiad lekarski dotyczący historii przebytych chorób oraz przeprowadzenie testu alergicznego.
Galwanizacja
Galwanizacja jest zabiegiem terapeutycznym z zakresu elektrolecznictwa, co oznacza, że jej lecznicze działanie zawdzięcza przepływowi prądu stałego przez tkanki ciała. Galwanizacja przeprowadzona jest róznymi metodami oraz technikami, w zaleznosci od potrzeb oraz dolegliwości osoby, która jest poddowana temu zabiegowi. Jest to terapia stosowana nie tylko w kosmetyce czy dermatologii ale ma również inne zastosowania lecznicze.
Co to jest IPL?
IPL czyli Intense Pulse Light – źródło intensywnego światła. Jest to technika z wykorzystaniem urządzenia, którego istotą jest fototerapia z wykorzystaniem światła pulsacyjnego w zabiegach medycyny estetycznej.
Plastyka ud - przebieg zabiegu i możliwe powikłania
Plastyka ud, to w chwili obecnej dość często wykonywany zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest poprawa bądź przywrócenie smukłego oraz ładnego wyglądu ud (czyli górnej części nóg).
Czym jest mezoterapia?
Ojczyzną mezoterapii jest Francja, choć wzmianki o niej możemy znaleźć już w przekazach z czasów Hipokratesa, Już wtedy zatem stosował wkłucia by uśmierzyć ból.
Laser w leczeniu zmian naczyniowych
Techniki laserowe oraz IPL są coraz częściej stosowane w leczeniu różnego rodzaju zmian naczyniowych. Dobranie odpowiedniego lasera jest niezwykle istotne w zależności od zmiany jaką zamierzamy poddać leczeniu. Dostępny jest szeroki zakres technik laserowych oraz IPL, stąd coraz powszechniejsze stosowanie go leczeniu zmian naczyniowych.
Zabiegi na dłonie
Podstawowym celem zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie jest nawilżenie wysuszonej skóry.
Toksyna botulinowa – zastosowanie, działanie i przeciwwskazania
Toksyna botulinowa używana jest od lat 70. ubiegłego wieku. W dermatologii estetycznej zastosowanie znalazła od momentu zaobserwowania efektu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Obecnie wykorzystywana jest również w leczeniu nadpotliwości.