U kosmetyczki
A jak…retinol! Czego jeszcze nie wiesz o aktywnej postaci witaminy A?
Anti-ageing, wyrównywanie kolorytu skóry, regeneracja i normalizacja. Retinol, jeden z najlepiej znanych i najbardziej docenianych składników kosmetyków – jest również uważany za lidera wszechstronności. Sektor beauty kocha retinol, czyli aktywną postać witaminy A za potwierdzoną skuteczność. Czego jeszcze o nim nie wiesz? Kto powinien wprowadzić go do codziennego rytuału pielęgnacyjnego? Kosmetolog radzi.
Czynniki decydujące o tym jak zachowują się twoje włosy
Prawidłowa struktura włosa nie jest jedynym elementem, który ma wpływ na to jak zachowują się nasze włosy. Ich wygląd zależy od bardzo wielu czynników zarówno zewnętrznych jak pogoda, temperatury czy wiatr, ale także wynikających z naszego stylu życia m.in. sposobu odżywania, codziennych nawyków czy realizacji zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych.
Inwestycja w naturalny potencjał skóry. Colostrum i ceramidy w nurcie pro-age
Pro-aging to trend, który w tym roku skutecznie zawładnął rynkiem beauty – i nie tylko. Oznacza akceptację swojego ciała i skuteczne wspomaganie naturalnych procesów, które zachodzą w skórze – także tej dojrzałej. Czy to znaczy, że polubimy procesy starzenia? Nie, ale praktyka zdecydowanie pokazuje, że akceptujemy siebie i dostarczamy skórze to, co najlepsze z natury dla uzdrawiającej pielęgnacji. Dostrzegamy, że… piękno nie ma wieku.
Laminowanie rzęs i brwi - co to za zabiegi?
Zabieg laminiowania brwi i rzęs zyskuje coraz większą popularność. Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?
- Reklama
Kosmetolodzy o terapii kwasem azelainowym – rozwiązaniu dla skóry z problemami
Skóra z problemami to taka, która wymaga szczególnie przemyślanej pielęgnacji – trafiającej w samo sedno. Trądzik pospolity, różowaty, przebarwienia i stany zapalne to dolegliwości, które chcemy łagodzić natychmiast – „tu i teraz”. Czym? Kwasami! Kwas azelainowy w różnych stężeniach stosowany jest w kosmetyce gabinetowej i domowej. I, jak wskazują kosmetolodzy, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwzaskórnikowe.
Czy kosmetolog upiększa też duszę?
Obecnie większość ludzi szuka odrobiny wytchnienia. Zmartwienia dnia codziennego, stres, niepewność, co będzie jutro – to wszystko odbija się na naszym samopoczuciu. Potrzebujemy zrobić coś dla siebie, coś co pozwoli nam poczuć się lepiej. Bardzo często pomagają drobne przyjemności, np. wybranie się do salonu beauty. Chwile, które tam spędzamy wydają się być beztroskie, liczymy też na bezpieczną przestrzeń do rozmowy. Wymaga to od pracowników empatycznego podejścia i umiejętności słuchania – kompetencji, które nie wszyscy posiadają. W jaki sposób je zapewnić?
Zabiegi medycyny estetycznej – jak zadbać o bezpieczeństwo?
Chociaż scenariusz znany z filmu „Wiek Adaline”, w którym główna bohaterka przestaje się starzeć, jest marzeniem wielu osób, bardziej realną opcją jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Wbrew utartym schematom zabiegi te nie tylko poprawiają niedoskonałości, ale też pomagają wyeliminować problemy zdrowotne. Jednak planując wizytę w klinice, kluczowym aspektem jest zwrócenie na bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Czym powinniśmy się kierować?
Popękana skóra na dłoniach i stopach – jak sobie z nią radzić?
Popękania na skórze dłoni i stóp najczęściej widoczne są zimą. Wynika to z suchego powietrza, które negatywnie wpływa na kondycję skóry. Nie jest to jednak regułą, ponieważ istnieje szereg innych powodów, m.in. choroby skórne, przez które ten efekt utrzymuje się stale. W poniższym artykule przedstawiono najczęstsze przyczyny tego stanu.
Papierosy a starzenie się skóry
Starzenie komórek i tkanek jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Za proces ten odpowiedzialne są liczne mechanizmy regulatorowe naszego organizmu. Istotną rolę pełnią także inne czynniki, takie jak geny, pochodzenie etniczne, środowisko, dieta, narażenie na promieniowanie słoneczne oraz używki.
Depilacja laserowa: na czym polega i jaka jest jej skuteczność?
W przeszłości do usuwania niechcianego owłosienia wykorzystywano maszynki do golenia lub plastry woskowe, dziś do tego celu stosowane są bardzo różnorodne metody. Depilację można przecież przeprowadzać w domu, z wykorzystaniem różnych kremów czy wosku, możliwe jest również usuwanie niechcianego owłosienia w gabinetach medycyny estetycznej na drodze depilacji laserowej. Na zabiegi te decyduje się coraz więcej pacjentów, pytanie jest jednak jedno: czy depilacja laserowa jest skuteczna?
- Reklama
Likwidowanie tkanki tłuszczowej - przegląd zabiegów medycyny estetycznej
Wiele osób pomimo aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diety, nie może pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej - wpływ na to mają m.in. procesy starzenia, uwarunkowania genetyczne. Nadmiar tkanki tłuszczowej, który najbardziej „lubi” gromadzić się na brzuchu, udach, pośladkach - powoduje duży dyskomfort i kompleksy. Z pomocą w takim przypadku przychodzą zabiegi medycyny estetycznej (inwazyjne i nieinwazyjne), które skutecznie usuwają nadmiar tłuszczu, modelując ciało.
Jakie efekty daje mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka z jednoczesną wizualną kontrolą głębokości ścierania. Dzięki mikrodermabrazji substancje aktywne lepiej wnikają w skórę – ścieranie powoduje szybsze i efektywniejsze przedostanie się tych substancji w głąb skóry. W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się mikrodermabrazję diamentową. Jest to zabieg nieinwazjny i bezbolesny.
Nici liftingujące - ciekawostki
Nici liftingujące wykorzystywane są obecnie coraz częściej w medycynie estetycznej, stanowiąc alternatywę dla interwencji chirurgicznych. Ze względu na dostępność kilku rodzajów nici, walczyć można z wieloma niedoskonałościami skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również na innych obszarach ciała, gdzie dotyka nas problem wiotkiej skóry. W połączeniu z innymi zabiegami, mogą dawać doskonały efekt odmłodzenia skóry.
Wypadanie włosów – przegląd najnowszych rozwiązań
Ziołowe płukanki, czarna rzepa, wcierki z czosnku na wypadające włosy? Te sposoby to już przeżytek… teraz na topie jest regeneracja skóry głowy z wykorzystaniem własnej krwi lub peptydowa terapia włosów z kwasem hialuronowym. Jeśli nie wiecie, którą z metod wybrać, to koniecznie przeczytajcie przegląd najnowszych rozwiązań na problem wypadających włosów!
Karboksyterapia
Karboksyterapia jest leczniczą metodą opartą na doborczynnym działu dwutlenku węgla aplikowanego do tkanek skóry za pomocą specjalistycznego sprzętu. Działanie dwutlenku węgla powoduje natlenienie skóry, pomoga w walce z łysieniem, w przypadkach trudno gojących sie ran czy owrzodzeń.
Przywracamy skórze blask - mezoterapia
Dermatologia estetyczna oraz kosmetologia wychodzą na przeciw problemom z oznakami starzenia się skóry. Jedną z propozycji jest mezoterapia, czyli technika nakłuwania skóry oraz wprowadzania do niej odpowiednich substancji odżywczych. Efektem jest pobudzenie skóry do regeneracji oraz poprawa jej wyglądu.
Zabiegi odmładzające skórę dłoni
Skóra naszych rąk jest widocznym elementem naszego ciała i to właśnie na niej najbardziej widać upływający czas. Poprawa jej wyglądu wymaga często czasu i powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych. Dermatologia estetyczna proponuje nam wiele zabiegów, by osiągnąć poprawę kondycji skóry rąk i dłoni.
Jakie są rodzaje zmarszczek?
Dla większości kobiet wszystkie zmarszczki są takie same. Pojawiają się one na skórze wraz z wiekiem. Przypominają podłużne zagłębienia na skórze.
Jakie działanie ma retinol obecny w kremach?
Coraz więcej słyszymy o kremach z retinolem. Określany jest on bowiem jako „kreator młodości”.
Zastosowanie prądu o małej częstotliwości w dermatologii i kosmetyce
Zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne, z wykorzystaniem prądu o małej częstotliwości, wymagają zamknięcie w jednym obwodzie przepływu prądu zarówno klienta jak i kosmetologa. Dzięki temu, powstaje pole elektrpstatyczne, o charakterystycznych wibracjach, dzięki któremu polepszony zostaje przepływ chłonki i limfy oraz następuje poprawa wygladu skóry. W zależności od użytej częstotliwości, podczas zabiegu można uzyskać efekt rozluźnienia, redukcji zmarszczek, poprawy wyglądu cery czy ogólnego przyspieszenia przemiany materii.