Zaloguj
Reklama

Twarz

Przeglądaj w kategorii Twarz:
Reklama

Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna. Istotne jest odpowiednie dobranie kosmetyków w zależności od stanu skóry lub schorzeń czy innych problemów, które występują w danym momencie w ramach twarzy.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. Niedostateczne nawilżenie, brak prewencji starzenia się skóry, ekspozycja na słońce - to tylko niektóre czynniki, które mają wpływ na starzenie się skóry i pojawienie się zmarszczek. Zmarszczki to zagłębienia w skórze, które powstają na skutek utraty kolagenu, ruchów mimicznych, zagniatania i opadania tkanek.

Zmianami skórnymi, które mogą pojawić się na naszej twarzy są również prosaki. Prosaki to zmiany zwykle kojarzone z wiekiem niemowlęcym, bardzo często pojawiają się one również u dorosłych. Najczęściej mamy z nimi do czynienia pod oczami, na ustach, powiece, czole, nosie lub skroniach, jednak równie często możemy mieć z nimi do czynienia pod pachami czy w okolicach intymnych

Wśród innych problemów związanych z twarzą można wymienić trądzik, tłustą cerę, suchą cerę, wysypkę na twarzy oraz czerwone plamy na twarzy. Trądzik to nie tylko przypadłość młodzieży - coraz więcej boryka się z trądzikiem w dorosłym życiu. Zazwyczaj konieczne są wizyty u dermatologa, wdrożenie leczenia trądziku oraz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu terapię trądziku. 

Cera tłusta i cera sucha również potrzebują specjalnego traktowania. W takich przypadkach najlepiej skonsultować się z kosmetyczką, która doradzi co dla naszej skóry będzie najbardziej odpowiednie, a także podpowie jakie zabiegi pielęgnacyjne do cery tłustej i cery suchej wybrać. 

Cera mieszana to również wyzwanie pielęgnacyjne. Dobór odpowiednich kosmetyków do cery mieszanej nie jest prostym zadaniem. Czasami dopasowanie kosmetyków do rodzaju cery wymaga czasu i przetestowania wielu produktów.

W przypadku, kiedy na naszej skórze są widoczne przebarwienia (np. po opalaniu się) możemy zastosować krem na przebarwienia.

Należy pamiętać, że w pielęgnacji twarzy bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie nie tylko twarzy, ale także ogólny stan organizmu. Niedobory witamin, stres, niedobory snu, przyjmowane leki, sposób odżywiania, palenie papierosów, również wpływa na wygląd naszej twarzy.