Wiadomości z kategorii: Skóra
Jak dbać o szyję i dekolt, aby jak najdłużej zachowały młody wygląd?
Bardzo wiele osób skupia się na pielęgnacji przede wszystkim twarzy. Niestety, to właśnie na szyi często pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki, które są nie tylko efektem naturalnego procesu starzenia się skóry, ale także pielęgnacyjnych zaniedbań czy złych nawyków. Jak dobrze zadbać o szyję i dekolt? Na co warto zwrócić uwagę?
Przygotuj skórę na nadchodzącą wiosnę
Pierwsze promienie słońca zwiastują upragnioną wiosnę. Przedwiośnie to w świecie beauty czas odbudowy, regeneracji i nawilżenia skóry. Kosmetolodzy wskazują, że w przypadku cery dojrzałej do tych kluczowych haseł należy dodać dwa kolejne: odbudowa mikrobiomu i działania anti-aging. Co korzystnie wpłynie na kondycję skóry wczesną wiosną i przyśpieszy przygotowanie do słonecznych dni? Specjaliści stawiają na pre- i probiotyki oraz kompleksy peptydowe.
Pod rękę z pielęgnacją! Oczyszczenie i nawilżenie – duet dla dłoni wiosną
Za moment rozpocznie się wiosna – czas manicure’owego szaleństwa. W nadchodzących miesiącach będą królowały intensywne kolory, zdecydowane formy i biżuteria na paznokciach. Jak sprawić, by dłonie prezentowały się w nich perfekcyjnie? Kosmetolodzy podpowiadają – zacznij od pielęgnacji! A, ściślej mówiąc, od nawilżenia, ponieważ właśnie po zimie nasze ręce wymagają najbardziej troskliwej opieki.
Męska skóra… czyli jaka? Oblicza spersonalizowanej pielęgnacji
Jeden z bardziej znanych mitów kosmetycznych to: „męska skóra zniesie wszystko”. Na drugim miejscu podium znajduje się: „mężczyźnie wystarczy jakieś mydło”. Badania pokazują, że panowie – podobnie jak my – potrzebują spersonalizowanej pielęgnacji. A jeśli mają cerę suchą lub bardzo wrażliwą, odpowiednia pielęgnacja to warunek konieczny zdrowego, zadbanego looku. Jak dbać o potrzeby męskiej skóry? Kosmetolodzy stawiają na arnikę, szałwię, prebiotyki i kwas hialuronowy.
- Reklama
Czego potrzebuje skóra zimą?
Zima to dla skóry szczególnie trudny czas. Ekspozycja na wiatr, zmiany temperatury i sztuczne ogrzewanie… ale także, po prostu, brak właściwej opieki. Chłód skłania nas do „schowania ciała pod swetrem” i odłożenia pielęgnacji do wiosny. To błąd! Luty to doskonały moment na pielęgnację ciała. Kosmetolodzy wskazują na dwa hasła – zapobieganie przesuszeniu i skuteczna regeneracja.
Dmuchaj… na zimne! Komfort skóry wrażliwej i atopowej w chłodne dni
Zima to trudny czas dla „wrażliwców”. Osoby o delikatnej skórze podczas chłodnych miesięcy jeszcze częściej odczuwają dyskomfort wynikający z jej podrażnienia i przesuszenia. Zimą bardzo często dochodzi także do zaostrzenia objawów AZS. Czy można skutecznie zadbać o skórę bardzo wrażliwą i atopową… i nie uronić ani „skrawka” z zimowych, śnieżnych atrakcji? Kosmetolodzy podpowiadają, że tak! Kluczem jest zapobieganie podrażnieniom i stanom zapalnym, a także dobra rutyna pielęgnacyjna.
Trądzik po 30. roku życia: co musisz wiedzieć?
Trądzik kojarzy nam się przede wszystkim z okresem dojrzewania. Niestety, z problemami skórnymi tego typu borykają się również 30- czy 40-latkowie. Co jest przyczyną powstawania trądziku u osób dorosłych? Czy leczenie jest identyczne jak u nastolatków?
Wyzwania cery wrażliwej jesienią. Kwasy dla bardzo wymagającej skóry
Skóra atopowa, bardzo wrażliwa i trądzikowa wymaga szczególnej opieki. Suchość, świąd, stany zapalne i podrażnienie mogą towarzyszyć pacjentom każdego dnia. Poprawa komfortu życia i zwalczanie stanu zapalnego to priorytet „wrażliwców” przez cały rok. Jesienią, kiedy zmiany temperatury, sztuczne ogrzewanie i zmęczenie skóry po wakacyjnych wojażach wzmagają dyskomfort – odpowiednia pielęgnacja to absolutna podstawa. Badania kliniczne wskazują, że wyciszeniu objawów AZS sprzyjają m.in. kosmetyki z odpowiednio dobranymi kwasami.
Dostępność terapii biologicznej dla dzieci i młodzieży z AZS umożliwi im satysfakcjonujące życie
Nieustanny świąd i ból skóry podrapanej do krwi, nieprzespane noce, hejt ze strony rówieśników, depresja i samoizolacja, brak efektów leczenia - to codzienność dzieci i młodzieży chorującej na AZS, która wpływa też destrukcyjnie na ich rodziny. Refundacja i dostępność nowej terapii biologicznej dla tej grupy mogłyby znacznie poprawić tę dramatyczną sytuację.
Łuszczyca: które choroby z nią współistnieją?
Łuszczyca to choroba, która znacząco wpływa na funkcjonowanie chorych na nią osób – negatywny wpływ na jakość życia może mieć chociażby widoczność związanych z jednostką zmian skórnych. Problemem jest również to, że nierzadko wraz z łuszczycą współistnieją inne jeszcze jednostki, takie jak m.in. cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia psychiczne.
- Reklama
Jak nawilżyć skórę głowy?
Bez dobrej kondycji skóry głowy nie ma szans na piękne, zdrowe włosy. Stan skóry głowy jest bardzo istotny, ponieważ wpływa bezpośrednio na kondycję włosów. Niestety zdarza się, że borykamy się z różnymi dolegliwościami skalpu odbijającymi się na zdrowiu i wyglądzie naszych kosmyków. Jedną z nich może być także sucha skóra głowy, powiązana z nieprzyjemnymi objawami w postaci swędzenia czy podrażnienia. Jak rozwiązać ten problem i nawilżyć skórę głowy podpowiada trycholog.
Świąd skóry a choroby nowotworowe
Świąd skóry miewa bardzo różny przyczyny – większość z nich to problemy, które mimo tego, że są uciążliwe, nie prowadzą do zagrożenia życia. Odczuwanie uporczywego swędzenia może mieć jednak całkowicie inne podłoże i zdarza się, że za problem odpowiada wystąpienie u pacjenta choroby nowotworowej. W przebiegu których więc nowotworów dochodzić może do pojawiania się u chorych świądu skóry?
Czym są włókniaki?
Włókniaki to łagodne zmiany nowotworowe, które występują w populacji bardzo często. Zmiany te choć są niezłośliwe i bezbolesne to stanowią dla pacjentów defekt estetyczny. Gdzie najczęściej pojawiają się włókniaki i jak je leczyć?
Torbiel skórzasta oczodołu i sposoby jej usunięcia
Torbiel skórzasta oczodołu to rodzaj łagodnego guza, który powstaje na skutek nieprawidłowego dzielenia się komórek. Czy jest groźny?
Ulga dla skóry atopowej. Jak łagodzić objawy AZS?
Atopowe Zapalenie Skóry to choroba cywilizacyjna o podłożu genetycznym. Suchość, świąd skóry, zaczerwienienie i podrażnienie towarzyszą chorym każdego dnia, dlatego poprawa codziennego komfortu życia to priorytet osób z atopią. Badania pokazują, że działanie potrójnego kompleksu przeciwzapalnego złożonego z kwasu laktobionowego, pantenolu i gliceryny ma kluczowe znaczenie w codziennej pielęgnacji atopików. Wskazują także, że wyciszenie objawów AZS jest możliwe.
Antybiotyki w leczeniu trądziku - kiedy się je stosuje?
Trądzik to często problem nie tylko natury estetycznej – u tych osób, u których zmiany skórne są bardzo nasilone, dochodzić może do powstawania bardzo nawet rozległych blizn, zmiany mogą także ulegać zakażeniom. Z tego właśnie powodu aż tak istotne jest właściwe leczenie trądziku – wykorzystywane w tym przypadku są bardzo różne leki, jednymi z nich są antybiotyki.
Stres wywołany pandemią nasilił objawy AZS u młodych atopików zamieniając ich życia w piekło
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju i obowiązujące obostrzenia, izolacje, ciągłe kwarantanny w szkołach oraz nieregularny system zdalnego nauczania mają negatywny wpływ na zdrowie nie tylko psychiczne ale i fizyczne nastoletnich pacjentów z atopowym zapaleniem skóry – alarmują eksperci. Przeciągająca się pandemia wywołała permanentny stres, presję psychiczną i strach o bliskich, które w konsekwencji nasiliły objawy ciężkiego atopowego zapalenia skóry.
Zmiany skórne związane z zakażeniem wirusem HIV i chorowaniem na AIDS
Zakażenie wirusem HIV i chorowanie na AIDS objawiać się mogą wieloma różnorodnymi dolegliwościami – część z nich dotyczyć może skóry. Jakiego rodzaju zmiany skórne mogą pojawiać się u osób zakażonych wirusem HIV i czym charakteryzują się poszczególne z nich?
Samodzielne badanie skóry: dlaczego trzeba je wykonywać i co powinno niepokoić?
Pacjenci mają świadomość tego, że powinni sami regularnie wykonywać pewne badania. Tak jak jednak dość powszechna jest wiedza o konieczności samobadania piersi, tak mniej już osób wie, że co jakiś czas powinno się również przyglądać swojej skórze. Dlaczego jest to aż takie ważne i co powinno zwrócić uwagę?
Zmiany skórne, które mogą wzbudzić niepokój
Nowotwory skóry stanowią ok 8-10% wszystkich złośliwych nowotworów złośliwych. Powstają pod wpływem różnych czynników fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Wśród czynników osobniczych wymienia się: fototyp skóry, typ barwnika, wiek czy stan immunologiczny. Najczęstszymi nowotworami skóry są rak podstawnokomórkowy, kolczystokomórkowy i brodawkowaty.