Skóra
Jak dbać o szyję i dekolt, aby jak najdłużej zachowały młody wygląd?
Bardzo wiele osób skupia się na pielęgnacji przede wszystkim twarzy. Niestety, to właśnie na szyi często pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki, które są nie tylko efektem naturalnego procesu starzenia się skóry, ale także pielęgnacyjnych zaniedbań czy złych nawyków. Jak dobrze zadbać o szyję i dekolt? Na co warto zwrócić uwagę?
Przygotuj skórę na nadchodzącą wiosnę
Pierwsze promienie słońca zwiastują upragnioną wiosnę. Przedwiośnie to w świecie beauty czas odbudowy, regeneracji i nawilżenia skóry. Kosmetolodzy wskazują, że w przypadku cery dojrzałej do tych kluczowych haseł należy dodać dwa kolejne: odbudowa mikrobiomu i działania anti-aging. Co korzystnie wpłynie na kondycję skóry wczesną wiosną i przyśpieszy przygotowanie do słonecznych dni? Specjaliści stawiają na pre- i probiotyki oraz kompleksy peptydowe.
Pod rękę z pielęgnacją! Oczyszczenie i nawilżenie – duet dla dłoni wiosną
Za moment rozpocznie się wiosna – czas manicure’owego szaleństwa. W nadchodzących miesiącach będą królowały intensywne kolory, zdecydowane formy i biżuteria na paznokciach. Jak sprawić, by dłonie prezentowały się w nich perfekcyjnie? Kosmetolodzy podpowiadają – zacznij od pielęgnacji! A, ściślej mówiąc, od nawilżenia, ponieważ właśnie po zimie nasze ręce wymagają najbardziej troskliwej opieki.
Męska skóra… czyli jaka? Oblicza spersonalizowanej pielęgnacji
Jeden z bardziej znanych mitów kosmetycznych to: „męska skóra zniesie wszystko”. Na drugim miejscu podium znajduje się: „mężczyźnie wystarczy jakieś mydło”. Badania pokazują, że panowie – podobnie jak my – potrzebują spersonalizowanej pielęgnacji. A jeśli mają cerę suchą lub bardzo wrażliwą, odpowiednia pielęgnacja to warunek konieczny zdrowego, zadbanego looku. Jak dbać o potrzeby męskiej skóry? Kosmetolodzy stawiają na arnikę, szałwię, prebiotyki i kwas hialuronowy.
- Reklama
Czego potrzebuje skóra zimą?
Zima to dla skóry szczególnie trudny czas. Ekspozycja na wiatr, zmiany temperatury i sztuczne ogrzewanie… ale także, po prostu, brak właściwej opieki. Chłód skłania nas do „schowania ciała pod swetrem” i odłożenia pielęgnacji do wiosny. To błąd! Luty to doskonały moment na pielęgnację ciała. Kosmetolodzy wskazują na dwa hasła – zapobieganie przesuszeniu i skuteczna regeneracja.
Dmuchaj… na zimne! Komfort skóry wrażliwej i atopowej w chłodne dni
Zima to trudny czas dla „wrażliwców”. Osoby o delikatnej skórze podczas chłodnych miesięcy jeszcze częściej odczuwają dyskomfort wynikający z jej podrażnienia i przesuszenia. Zimą bardzo często dochodzi także do zaostrzenia objawów AZS. Czy można skutecznie zadbać o skórę bardzo wrażliwą i atopową… i nie uronić ani „skrawka” z zimowych, śnieżnych atrakcji? Kosmetolodzy podpowiadają, że tak! Kluczem jest zapobieganie podrażnieniom i stanom zapalnym, a także dobra rutyna pielęgnacyjna.
Aloes – wsparcie dla skóry w zimowe dni
Zima. Chłodne powiewy wiatru, mróz i śnieg na stoku…, a dla mniej szczęśliwych, którzy akurat nie mogą sobie pozwolić na zimowe szaleństwa, po prostu suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Bez względu na to, jak spędzamy początek roku, nasza skóra stanowczo, jeszcze bardziej niż zwykle, potrzebuje teraz ukojenia. Zmiany temperatury, chłód i niedobory nawilżenia mogą powodować dotkliwe podrażnienia, swędzenie, zaczerwienienie, a nawet drobne pęknięcia skóry. Na ratunek przybywa aloes – prawdziwy król ukojenia.
Trądzik po 30. roku życia: co musisz wiedzieć?
Trądzik kojarzy nam się przede wszystkim z okresem dojrzewania. Niestety, z problemami skórnymi tego typu borykają się również 30- czy 40-latkowie. Co jest przyczyną powstawania trądziku u osób dorosłych? Czy leczenie jest identyczne jak u nastolatków?
Zabiegi na bazie kwasów dla skóry wrażliwej
Skóra wrażliwa, naczynkowa i trądzikowa wymaga delikatnej, ale ekstremalnie efektywnej pielęgnacji. „Wrażliwcy” doskonale to wiedzą. Jak zwalczać niedoskonałości ekstremalnie sensytywnej skóry? Kosmetolodzy wskazują na skuteczność duetu: dermopeelingi oparte na kwasach oraz specjalnie dobrane dermokosmetyki. Kwasy w gabinecie dla cery wrażliwej? Eksperci odpowiadają: tak!
Wyzwania cery wrażliwej jesienią. Kwasy dla bardzo wymagającej skóry
Skóra atopowa, bardzo wrażliwa i trądzikowa wymaga szczególnej opieki. Suchość, świąd, stany zapalne i podrażnienie mogą towarzyszyć pacjentom każdego dnia. Poprawa komfortu życia i zwalczanie stanu zapalnego to priorytet „wrażliwców” przez cały rok. Jesienią, kiedy zmiany temperatury, sztuczne ogrzewanie i zmęczenie skóry po wakacyjnych wojażach wzmagają dyskomfort – odpowiednia pielęgnacja to absolutna podstawa. Badania kliniczne wskazują, że wyciszeniu objawów AZS sprzyjają m.in. kosmetyki z odpowiednio dobranymi kwasami.
- Reklama
Chłoniak skórny T-komórkowy i inne choroby rzadkie z objawami dermatologicznymi. Jak je rozpoznać?
Zmiany skórne w postaci wysypki, wykwitów czy opuchnięć mogą być objawami chorób rzadkich, których zdiagnozowanie często bywa trudne i długotrwałe. Zmiany skórne mogę być objawem chorób z konsekwencjami ogólnoustrojowymi czy wielonarządowymi. Tak jest chociażby w przypadku dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE), choroby Fabry’ego czy chłoniaków T-komórkowych skóry (CTCL). Jak objawiają się na skórze?
Dostępność terapii biologicznej dla dzieci i młodzieży z AZS umożliwi im satysfakcjonujące życie
Nieustanny świąd i ból skóry podrapanej do krwi, nieprzespane noce, hejt ze strony rówieśników, depresja i samoizolacja, brak efektów leczenia - to codzienność dzieci i młodzieży chorującej na AZS, która wpływa też destrukcyjnie na ich rodziny. Refundacja i dostępność nowej terapii biologicznej dla tej grupy mogłyby znacznie poprawić tę dramatyczną sytuację.
Łuszczyca: które choroby z nią współistnieją?
Łuszczyca to choroba, która znacząco wpływa na funkcjonowanie chorych na nią osób – negatywny wpływ na jakość życia może mieć chociażby widoczność związanych z jednostką zmian skórnych. Problemem jest również to, że nierzadko wraz z łuszczycą współistnieją inne jeszcze jednostki, takie jak m.in. cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia psychiczne.
Bielactwo – czym jest i jak można z nim walczyć?
W czerwcu przypada Światowy Dzień Bielactwa. Jest to okazja, aby przybliżyć temat tej stosunkowo rzadkiej, ale powodującej duży dyskomfort przypadłości skóry. Efektem bielactwa jest depigmentacja i pojawienie się na ciele białych, odbarwionych plam. Jakie mogą być przyczyny bielactwa? Jak można walczyć w dzisiejszych czasach z bielactwem korzystając z nowoczesnych technologii?
Jak nawilżyć skórę głowy?
Bez dobrej kondycji skóry głowy nie ma szans na piękne, zdrowe włosy. Stan skóry głowy jest bardzo istotny, ponieważ wpływa bezpośrednio na kondycję włosów. Niestety zdarza się, że borykamy się z różnymi dolegliwościami skalpu odbijającymi się na zdrowiu i wyglądzie naszych kosmyków. Jedną z nich może być także sucha skóra głowy, powiązana z nieprzyjemnymi objawami w postaci swędzenia czy podrażnienia. Jak rozwiązać ten problem i nawilżyć skórę głowy podpowiada trycholog.
Świąd skóry a choroby nowotworowe
Świąd skóry miewa bardzo różny przyczyny – większość z nich to problemy, które mimo tego, że są uciążliwe, nie prowadzą do zagrożenia życia. Odczuwanie uporczywego swędzenia może mieć jednak całkowicie inne podłoże i zdarza się, że za problem odpowiada wystąpienie u pacjenta choroby nowotworowej. W przebiegu których więc nowotworów dochodzić może do pojawiania się u chorych świądu skóry?
Czym są włókniaki?
Włókniaki to łagodne zmiany nowotworowe, które występują w populacji bardzo często. Zmiany te choć są niezłośliwe i bezbolesne to stanowią dla pacjentów defekt estetyczny. Gdzie najczęściej pojawiają się włókniaki i jak je leczyć?
Ciemieniucha – częsta przypadłość wieku niemowlęcego
Ciemieniucha występuje nawet u ponad połowy niemowląt. Nie jest przypadłością stanowiącą poważny problem zdrowotny, ale u wielu rodziców wzbudza niepokój. Dlatego wyjaśniamy czym jest ciemieniucha i co robić gdy zauważymy na skórze głowy malucha żółte, łuszczące się płatki, które mogą świadczyć o jej wystąpieniu.
5 zasad skutecznej pielęgnacji skóry trądzikowej
Trądzik pospolity to schorzenie dermatologiczne o podłożu zapalnym, które dotyka statystycznie 4 na 5 osób. Zaliczany jest do pierwszej dziesiątki chorób najczęściej występujących na świecie! Klucz do zwalczenia objawów trądziku stanowi połączenie odpowiedniego leczenia i delikatnej, ale bardzo skutecznej pielęgnacji. Jak wskazują specjaliści, możliwe jest widoczne zniwelowanie objawów trądziku nawet w dwa tygodnie. Jak to możliwe? Poznaj 5 zasad skutecznej pielęgnacji cery trądzikowej.
Koszmar, cierpienie, depresja, świąd – tak nastolatki z atopowym zapaleniem skóry opisują swoją chorobę
Wyniki przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych w ramach ogólnopolskiej kampanii Zrozumieć AZS badania jasno wskazały, że młodzież z atopowym zapaleniem skóry doświadcza tej choroby w sposób wyjątkowo trudny.