Pielęgnacja
Sposoby na usuwanie blizn
Każdy marzy o gładkiej i pięknej skórze. Niestety często skórę szpecą nieestetyczne blizny (m.in. skutek przebytego trądziku). Problem jest szczególnie dotkliwy dla kobiet, które zmuszone są ukrywać niedoskonałości pod warstwą makijażu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można zniwelować widoczność blizn.
Wpływ smogu na skórę
Smog negatywnie wpływa na stan skóry. Zanieczyszczenie atmosfery (ozon oraz drobne cząsteczki m.in. PM2.5) przyklejają się do skóry, po czym kumulują się w porach. Proces ten wywołuje uszkodzenie jej bariery ochronnej.
Odpowiednia pielęgnacja stóp – jak się do niej zabrać?
Pielęgnując ciało, bardzo często zapominamy o stopach, nie poświęcając im tyle czasu, ile należy. W efekcie ta część ciała nie wygląda efektownie – pojawia się zrogowaciały naskórek, odciski, pięty są popękane. Poniżej znajdziesz kilka rad, jak odpowiednio zadbać o stopy, by były ładne i zdrowe.
Pielęgnacja skóry twarzy latem
Lato to wspaniały czas sprzyjający wakacyjnym wyjazdom. To również okres dużego wyzwania dla odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry.
- Reklama
Jakie zastosowanie ma olej kokosowy?
Olej kokosowy uważa się za najzdrowszy tłuszcz roślinny, świetnie nadaje się do smażenia, ale również można go używać do pielęgnacji ciała i włosów. A to tylko niektóre właściwości tego oleju roślinnego.
Olejki eteryczne i ich zbawienny wpływ na skórę
Jeszcze kilka lat temu dbanie o skórę wiązało się z nakładaniem na nią zwykłego kremu. Wraz z upływem lat kobiety zmieniły swoje podejście do codziennej pielęgnacji i obecnie rynek oferuje nam różnego rodzaju kosmetyki. Zbawienne dla skóry okazują się również olejki eteryczne – zarówno w przypadku narażenia jej na stres, jak i szkodliwych warunków zewnętrznych.
Co powinna zawierać zimowa kosmetyczka?
Zimą skóra jest spierzchnięta, przesuszona i swędząca. Wpływ na to ma nadejście dużo niższych temperatur, wysoka wilgotność powietrza na zewnątrz i gorącego, suchego w pomieszczeniach. W porze zimowej należy stosować do pielęgnacji skóry głównie produkty nawilżające oraz odżywiające skórę.
Produkty roślinne a kondycja skóry? Poznaj korelację!
Dieta oparta na produktach roślinnych spotyka się zarówno ze zwolennikami, jak i przeciwnikami. Dostarczanie skórze składników zawartych w owocach i warzywach jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Jednak czy to wystarczy?
Skóra – biologiczny wszechświat
Skóra to największy organ człowieka, który stanowi około 16 procent masy ciała. Jest nie tylko barierą ochronną przed światem zewnętrznym, ale i producentem wielofunkcyjnych cząsteczek, dlatego też mówi się, że skóra jest zewnętrznym mózgiem.
Jak przygotować skórę na nadejście zimy
Wraz z niskimi temperaturami i wysoką wilgotnością powietrza na zewnątrz, zaś gorącego oraz suchego powietrza w pomieszczeniach, kondycja skóry znacznie się pogarsza. W okresie zimowym skóra charakteryzuje się szorstkością i ma tendencję do podrażnień. Dowiedz się jak przygotować skórę na nadejście zimy, by była zdrowa i promienna.
- Reklama
Owoce w pielęgnacji
Nie od dziś wiadomo, że owoce to samo zdrowie, a także i uroda - ich jedzenie oraz stosowanie zewnętrzne (m.in. maseczki) wpływa nie tylko pozytywnie na stan skóry, ale ponadto hamuje procesy starzenia się. Zdaniem Chińczyków spożywanie odpowiednich owoców (m.in. czereśnie, granaty) zapewnia urodę na długie lata. Dowiedz się, jakie owoce służą posiadaniu pięknej i zdrowej skóry.
Jakich zabiegów medycyny estetycznej nie należy wykonywać latem
Od lat pokutuje pogląd, że w okresie letnim w ogóle nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nie jest to prawdą, na przeprowadzenie wielu z nich nie ma wpływu pora roku. Jednakże istnieje spora grupa zabiegów, którym nie służy lato – poddanie się tym zabiegom może prowadzić do szeregu powikłań (m.in. ryzyko oparzeń). Dowiedz się, jakich zabiegów należy unikać latem.
Jakie zastosowanie ma węgiel aktywny w kosmetyce?
Kosmetyki z węgla aktywnego (aktywowanego) znane są już od dłuższego czasu, jednak dopiero w ostatnim czasie zyskały na popularności. Do kogo są one skierowane i w jakich dziedzinach oprócz dermatologii stosowany jest węgiel aktywny?
Dieta dla cery naczynkowej
Niemal 10% populacji zmaga się z problemem cery naczynkowej – częściej schorzenie dotyka kobiet niż mężczyzn. Związane to jest z tym, że skóra kobieca jest cieńsza oraz wrażliwsza na bodźce. Ponadto wpływ mają żeńskie hormony (estrogeny), które działają rozluźniająco na mięśniówkę naczyń. Bardzo istotna jest prawidłowa pielęgnacja tego typu cery, chodzi nie tylko o dobór odpowiednich kosmetyków, ale także dietę, która powinna zawierać (m.in. owoce i warzywa).
Zalecenia po zabiegach usuwania żylaków kończyn dolnych
Żylaki nóg głównie kojarzą się z nieestetycznymi zgrubieniami w kolorze niebieskim, występującymi zwłaszcza w okolicy łydek. Pogrubione żyły to nie jedynie defekt kosmetycznym. Przede wszystkim jest to oznaka choroby zatorowo-zakrzepowej, która jest schorzeniem bardzo poważnym. Mogącym prowadzić w skrajnych przypadkach do śmierci. Niezmiernie istotne jest dlatego przeciwdziałanie powstawaniu żylaków, a w przypadku ich pojawienia się – jak najszybsze usunięcie chorobliwych zmian.
Jakie zmiany skórne można usunąć za pomocą laseroterapii
Każdy marzy o skórze nieskazitelnie gładkiej, zdrowej i o równomiernym kolorycie. Wszelkie niedoskonałości (m.in. włókniaki, piegi) czy schorzenia (m.in. trądzik), jakie na niej się pojawiają, nie są mile widziane. Obecnie dzięki pomocy medycyny estetycznej prawie każdy skórny defekt można skutecznie i co najważniejsze – trwale zlikwidować. Od wielu lat na rynku medycznym popularny jest laser i jego zbawienny wpływ na skórę.
Na zmarszczki nie tylko botoks
Stosowanie toksyny botulinowej typu A (znanej szerzej pod nazwą botoks) w zwalczaniu zmarszczek mimicznych (m.in. kurzych łapek, linii między brwiami) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Botoks, będący jadem kiełbasianym (jedną z silniejszych trucizn), używany w odpowiednich ilościach ma właściwości lecznicze.
Zmagasz się z trądzikiem? Na te naturalne składniki uważaj!
Podczas nierównej walki z wypryskami coraz częściej szukamy pomocy wśród naturalnych metod. Nie wszystko jednak, co dała nam natura, służy naszej skórze – szczególnie tej trądzikowej i wrażliwej. Okazuje się, że składniki niektórych receptur DIY, gdy są niewłaściwie stosowane, w rzeczywistości mogą spowodować więcej szkody niż wypełnione chemią kosmetyki, których tak bardzo staramy się unikać.
Męska pielęgnacja twarzy - jakich kosmetyków powinien używać każdy mężczyzna?
Rynek oferuje coraz to więcej kosmetyków dla mężczyzny. Nie jest to może, aż tak wielki wybór, jaki mają kobiety, ale dla przeciętnego konsumenta wybór odpowiedniego kremu do twarzy, czy żelu do golenia może być nie lada wyzwaniem. Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinien stosować każdy mężczyzna oraz na jakich cechach produktu skupić swoją uwagę, aby ułatwić sobie ich wybór?
Leczenie trądziku - laseroterapia
Trądzik to głównie przypadłość nastolatków, będąca wynikiem zmian hormonalnych. Ta skórna choroba może jednak pojawić się także u dorosłych osób. Z problemem trądziku tzw. „pospolitego” zmaga się ponad 80% populacji w wieku od 11 do 30 lat. Na rynku dostępne są coraz lepsze środki, które pomagają w wyleczeniu schorzenia, nie niwelują jednak powstałych w wyniku procesu chorobotwórczego blizn. Z pomocą w tym przypadku przychodzi zabieg laseroterapii.