Pielęgnacja
Pielęgnacja PEH – proteiny w walce o piękne włosy!
Każda kobieta marzy o tym, aby jej włosy były mocne, błyszczące i pięknie się układały. Coraz większego znaczenia nabiera równowaga PEH, której elementem jest stosowanie protein. Jak stosować proteiny? Co dają naszym włosom?
SARS-CoV-2 przeżywa na ludzkiej skórze przez 9 godzin. Pamiętajmy o myciu rąk!
Wirus SARS-CoV-2 może przeżywać na ludzkiej skórze nawet 9 godzin. Według naukowców z akademii medycznej z Kioto w Japonii właściwa higiena rąk jest kluczowa w zapobieganiu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.
Jak dbać o skórę twarzy pod maseczką?
Pandemia COVID-19 wymusiła noszenie maseczek ochronnych na twarzy. Maseczka chroni przed infekcją, ale niestety negatywnie wpływa na stan skóry – trudno bowiem pod nią zadbać o należytą pielęgnację skóry twarzy. Co robić, by ochronić skórę przed negatywnymi efektami wielogodzinnego zasłaniania twarzy, gdy zaczynamy dostrzegać niepokojące zmiany?
Jak zrobić samemu kosmetyki naturalne?
Wiele naturalnych kosmetyków można zrobić samemu w domowych pieleszach. Jeżeli w codziennej pielęgnacji unikamy produktów, które zawierają w sobie takie szkodliwe składniki jak parabeny czy konserwanty – własnoręczne produkty pielęgnacyjne będą jak znalazł. Podpowiadamy, jak zrobić zdrowe i, co najważniejsze, naturalne kosmetyki.
- Reklama
Poród naturalny nie musi być traumą
Aż 34% kobiet po porodzie ma objawy charakterystyczne dla zespołu stresu pourazowego. Bezpośrednim związkiem jest brak stosowania jakiejkolwiek techniki łagodzenia bólu porodowego.
Pielęgnacja skóry kwasami – jak wybrać odpowiedni?
Pielęgnacja kwasami może przynieść niesamowite rezultaty. Odpowiednio dobrane kwasy nie tylko redukują drobne zmarszczki, ale pozwalają zniwelować drobne niedoskonałości skóry. To, co istotne przy pielęgnacji kwasami, to dobór odpowiedniego stężenia i mądre łączenie z innymi kosmetykami.
Po jakie kosmetyki do pielęgnacji cery sięgnąć jesienią?
Za oknem szaro i ponuro, temperatura spada. Przed nami pierwsze przymrozki. Wychodząc na świeże powietrze, warto pomyśleć o pielęgnacji naszej cery. Na co zwrócić uwagę w sezonie jesienno-zimowym?
Naturalne sposoby na leczenie oparzeń słonecznych
Zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się obrzękami, rumieniem bądź pęcherzami z płynem surowiczym. Poparzenie słoneczne jest bardzo bolesną przypadłością. Podpowiadamy, jak sobie pomóc, stosując domowe sposoby złagodzenia dolegliwości wywołanych zbyt długą ekspozycją na promienie słoneczne.
Nadpotliwość – wstydliwy problem
Nadpotliwość jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi na całym świecie. W kontekście funkcjonowania w życiu codziennym osoby te mają duże trudności – spada ich jakość życia, zarówno w sferze osobistej, towarzyskiej, jak i zawodowej. Nadpotliwość powstaje, kiedy dochodzi do zaburzeń pracy gruczołów potowych lub zaburzeń termoregulacji, czyli układu autonomicznego.
Mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny – czy domowe zabiegi są bezpieczne?
Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne, które dzięki coraz tańszym urządzeniom można przeprowadzić na własną rękę, w domowym zaciszu. Czy samodzielne przeprowadzenie takich zabiegów, jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny, jest bezpieczne?
- Reklama
Opalanie i dziurawiec – czy to dobre połączenie?
Niektóre zioła nie powinny być stosowane w okresie letnim przez wzgląd na ryzyko poparzenia słonecznego – należy do nich m.in. dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum). To jedno z najstarszych i najbardziej pospolitych ziół, cechują je nie tylko właściwości zdrowotne (panaceum na wiele schorzeń), ale także odczyn fototoksyczny.
Wrośnięty paznokieć – sposoby leczenia
Wrośnięty paznokieć jest nie tylko nieestetyczny, ale również daje niekomfortowe odczucie. Jakie są przyczyny wrastania paznokci? Jak skutecznie rozwiązać problem?
Siarka dla zdrowej skóry
Siarka jest jednym z ważniejszych mikroelementów – wpływa rewitalizująco na cały organizm, wykazuje właściwości odtruwające, regenerujące i opóźniające starzenie. Siarka odpowiada za kondycję skóry, włosów oraz paznokci. W artykule przybliżamy jej rolę w pielęgnacji.
Jak dbać o włosy?
Włosy od zawsze stanowiły jedną z najważniejszych cech wyglądu zewnętrznego kobiet. Nie dziwi zatem fakt, że choroby włosów, zwłaszcza powodujące łysienie oraz osłabiające ich kondycję, mogą być nieprzyjemnym emocjonalnie doświadczeniem. Należy pamiętać, że wypadanie włosów spowodowane jest niekiedy procesem chorobowym toczącym się w organizmie, dlatego leczenie zawsze powinien prowadzić dermatolog-trycholog we współpracy z endokrynologiem oraz ginekologiem.
Pielęgnacja dłoni przesuszonych płynem do dezynfekcji
W dobie pandemii o wiele częściej myjemy dłonie i dezynfekujemy je. Środki przeznaczone do tego celu wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry – staje się napięta i podrażniona. Podpowiadamy, jak zadbać o skórę dłoni, by była zdrowa.
Mydło antybakteryjne i jego skuteczność
Stosując mydła w pielęgnacji cery, możemy skutecznie wpłynąć na jej kondycję i co za tym idzie – nadać jej piękny wygląd. Należy jednak pamiętać o tym, by dostosować mydło odpowiednio do rodzaju skóry. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.
Jak zrobić maseczkę na płótnie?
Popularne obecnie maseczki pielęgnacyjne na płótnie nie należą do tanich. Biorąc pod uwagę fakt, że produkt tego rodzaju należy stosować co najmniej dwa razy w tygodniu, jest to drogi środek kosmetyczny. Można jednak taką maseczkę wykonać samej.
Z jakich przyczyn na skórze pojawiać się mogą popękane naczynka (tzw. pajączki)?
Popękane naczynka na skórze (tzw. pajączki) są dość często spotykanym zjawiskiem – na swoich twarzach czy nogach posiada je bardzo wielu ludzi. Część z tych osób zastanawia się nad tym, co doprowadza do rozwijania się tych zmian – przyczyn występowania popękanych naczynek na skórze można natomiast wymienić dość dużo, bo doprowadzać do ich pojawienia się u człowieka mogą zarówno gwałtowne zmiany ciśnienia czy temperatury, jak i nadużywanie alkoholu, ciąża czy pewne schorzenia.
Higiena w dobie koronawirusa: jak prawidłowo myć ręce?
Codziennie dochodzą do nas niepokojące wieści dotyczące kolejnych zachorowań i zgonów związanych z COVID-19. Zarówno WHO, jak i naukowcy badający ten groźny wirus apelują o odpowiednią higienę. Właściwe mycie rąk może zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Przedstawiamy dokładny przewodnik, w jaki sposób należy to robić.
Orzechy w kosmetyce – działanie których jest najbardziej efektywne?
Laskowe, włoskie, brazylijskie i wiele innych rodzajów smacznych orzechów od dawna wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Dzięki właściwościom nawilżającym, wygładzającym, ujędrniającym orzechy stanowią cenny produkt pielęgnacyjny.