Czas na relaks
Już po 30 minutach ekspozycji na słońcu twoja skóra może być czerwona! Wpływ na to ma warstwa ozonowa i poziom UV
Lato to pora roku, kiedy poziom UV jest średnio na poziomie 8, co oznacza, że jest wysoki, a całkowita ilość ozonu atmosferycznego jest poniżej średniej. Ma to znaczące konsekwencje dla ludzi. Po wystawieniu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w południe skóra reaguje zaczerwienieniem lub pigmentacją już po około trzydziestu minutach.
Życzenia Wielkanocne
Drodzy Użytkownicy,w tym szczególnym czasie, ale też ze względu na obecnie panującą sytuację na świecie, pragniemy życzyć Wam przede wszystkim zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Płyny dezynfekujący – jak zrobić płyn w domu?
W sklepach, aptekach czy na stacjach benzynowych coraz trudniej kupić płyn dezynfekujący, którym można odkazić dłonie czy powierzchnie w domu. Jak zrobić płyn dezynfekcyjny w domu?
Mity na temat koronawirusa
COVID-19, obecnie powszechnie znany jako koronawirus, rozprzestrzenił się z Wuhan w Chinach na wszystkie kontynenty na Ziemi za wyjątkiem Antarktydy. Na tę chwilę liczba zakażonych osób na świecie przekracza 250 tysięcy, a gdy tylko w mediach pojawia się słowo pandemia, wśród ludzi zaczyna szerzyć się strach i panika. Wiąże się to niestety ze sporą ilością dezinformacji i nieprawdziwymi faktami na temat tego wirusa.
- Reklama
Kampania edukacyjna Wstydliwe Choroby – Pokonajmy Tabu
Dlaczego uznajemy wstydliwe choroby za tematy tabu? Jak rozwiązać problem wstydu i stygmatyzacji u pacjentów? Czy choroby mogą dotknąć każdego?
Dzień Wszystkich Świętych
Pierwsze dni listopada to czas nie tylko relaksu – związanego z dniem czy dniami wolnymi od pracy – ale przede wszystkim refleksji, zadumy i wspomnień. Dzień Wszystkich Świętych, obchodzony 1 listopada, jest znakomitą okazją do zrealizowania wyżej wymienionych czynności.
Tlenki siarki, azotu, metale ciężkie atakują naszą skórę. Jak się bronić?
Nasza skóra codziennie narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Wiatr, smog czy nawet dym papierosowy i smażenie negatywnie wpływają na nasz naskórek. Jak podkreślają eksperci, istnieją nowoczesne rozwiązania pomagające chronić skórę.
Europejski Dzień Praw Pacjenta
18 kwietnia 2006 roku został ustanowiony Europejski Dzień Praw Pacjenta. Święto to obchodzone jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a jego cel stanowi uświadamianie bądź przypominanie o fundamentalnych prawach pacjentów, które im przysługują w ramach istnienia Europejskiej Karty Praw Pacjenta.
Występowanie bezsenności u Polaków
Sen stanowi fundamentalną część ludzkiego życia obok odpowiednio zbilansowanego odżywiania się i regularnej aktywności fizycznej.
Życzenia na Dzień Kobiet
Drogie Użytkowniczki,w tym szczególnym dniu dla wszystkich Kobiet pragniemy złożyć Wam najlepsze życzenia.
- Reklama
Parlament Europejski chce światowego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach
Testowanie na zwierzętach produktów kosmetycznych i ich sprzedaż na terenie Unii Europejskiej jest zakazane już od 2004 roku. Posłowie chcą, aby UE podjęła działania dyplomatyczne mające na celu wprowadzenie globalnego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.
Startuje kampania "Wstydliwe choroby. Pokonajmy tabu"
Dlaczego wciąż istnieją choroby, które są dla nas tematem tabu? Jak przedstawia się problem stygmatyzacji i kogo najczęściej dotyczy? Dlaczego większość osób dotkniętych z pozoru właśnie wstydliwymi chorobami żyje w obawie przed dyskryminacją oraz w poczuciu inności i wstydu, a w zasadzie zostaje osamotniona w chorobie?
Relaks dla skóry - jakie zabiegi wykonywać w trakcie roku ?
Nasza skóra zmienia się z wiekiem – o tym wiemy wszyscy. Jednak również stan naszego zdrowia, stres, codzienne życie czy wreszcie nasze otoczenie mają wpływ na kondycję skóry. Wolne rodniki, promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza – to tylko niektóre z elementów, które wpływają na jędrność i elastyczność a co za tym idzie – wygląd skóry. Warto więc zadbać o skórę i zastosować zabiegi, które polepszą jej stan.
Niedobór witaminy D
Unikanie słońca, alergia na mleko lub stosowanie ścisłej diety wegańskiej, może przyczyniać się do zwiększenia ryzyka niedoboru witaminy D.
Bezpieczne opalanie - kampania Ministerstwa Zdrowia w ramach NPZ
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło działania informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpiecznego opalania w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Kampania jest skierowana do rodziców, opiekunów, dzieci i młodzieży, a także do właścicieli solariów.
Jak chronić skórę przed promieniami słonecznymi?
Nadmierne wystawianie skóry na działanie słoneczne może powodować wiele chorób, począwszy od poparzeń, aż po raka skóry. Aby chronić skórę przed promieniami słonecznymi, należy w odpowiedni sposób zadbać o nią. W artykule omówiono jakie są najlepsze metody ochrony skóry przed słońcem.
Kroplówka witaminowa - szybki sposób na zregenerowanie organizmu
Kroplówki witaminowe na świecie od dłuższego czasu są hitem - z takiej terapii korzystają znani aktorzy i celebryci (m.in. modelka Cindy Crawford, czy piosenkarka Rihanna). Koktajle witaminowe, które podawane są dożylnie, komponuje się w różny sposób (dobierając odpowiednie proporcje witamin oraz minerałów), jest m.in. terapia na ładną skórę, na przeziębienie, wzmocnienie organizmu. W Polsce „kroplówkowy” trend jest w miarę młody, ale już ma swoich zwolenników.
Wszystko o usuwaniu tatuaży
Tuszowe malowidło na skórze, potocznie zwane tatuażem wciąż budzi mieszane uczucia - dla jednych jest ozdobą, inni uważają, że oszpeca ciało. Jego historia sięga 2000 roku p. n. e.Z tego właśnie okresu pochodzą odkryte obrazy ścienne, pozwalające przypuszczać, że już w tamtym okresie człowiek pierwotny znał technikę tatuażu. Rzymianie rysunkami na skórze „oznaczali” niewolników oraz kryminalistów, a Saksonii tatuowali sobie swój herb rodowy. Tatuaż odgrywał także istotną rolę w rytuałach.
Stres oksydacyjny a kondycja skóry
Stres oksydacyjny to zaburzenia równowagi organizmu mogące wywoływać rozmaite konsekwencje: od pogorszenia wyglądu skóry, aż po rozwój wielu chorób (w tym nowotworów). Sprawdź, czym jest oksydacyjny stres, jakie są jego przyczyny oraz w jaki sposób możemy się przed nim uchronić.
Dlaczego skóra się opala?
Wakacje się kończą, jednak niektórzy z nas wyjeżdżają w ciepłe kraje przez cały rok. Piękna, słoneczna pogoda sprzyja opalaniu. Czy zawsze jest to bezpieczne? Opalenizna to wynik zmian w naskórku spowodowanych dwoma rodzajami promieniowania: UVA i UVB. Które szkodzi, a które opala?