Zaloguj
Reklama

Zastosowanie prądu o małej częstotliwości w dermatologii i kosmetyce

Laser w kosmetologii
Fot. Panthermedia
Laser w kosmetologii
(4)

Zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne, z wykorzystaniem prądu o małej częstotliwości, wymagają zamknięcie w jednym obwodzie przepływu prądu zarówno klienta jak i kosmetologa. Dzięki temu, powstaje pole elektrpstatyczne, o charakterystycznych wibracjach, dzięki któremu polepszony zostaje przepływ chłonki i limfy oraz następuje poprawa wygladu skóry. W zależności od użytej częstotliwości, podczas zabiegu można uzyskać efekt rozluźnienia, redukcji zmarszczek, poprawy wyglądu cery czy ogólnego przyspieszenia przemiany materii.

Reklama

Into Skin Regulator to zabieg, podczas którego wykorzystuje się prąd o małej częstotliwości, czyli do 50 Hz. Jest to zabieg, który wymaga swoistego „połączenia” pomiędzy klientem a kosmetologiem wykonującym zabieg, a dokładniej mówiąc, klient trzyma w ręce elektrodę, jak również kosmetolog ma do swojego ciała przyczepioną elektrodę, nałożone winylowe rękawiczki oraz specjalne opaski na nadgarstkach, co pozwala na zamknięcie obiegu prądu. Dzięki takiej konfiguracji, pomiędzy rękami kosmetologa a klientem zostaje wytworzone pole elektrostatyczne, z wyczuwalnymi wibracjami i siłami pompującymi. Daje to efekt pompy, gdzie dochodzi do rytmicznego przesuwania tkanki na zasadzie nacisku i przesuwania. Rezultatem zabiegu jest rozluźnienie tkanek, wzmocnienie przepływu krwi oraz limfy, a co za tym idzie, poprawa wyglądu skóry.

W zależności od użytej podczas zabiegu częstotliwości, Into Skin Regulator, ma różne zastosowania. Przy częstotliwości 5 Hz, oddziałuje na tkanki rozluźniająco, co zazwyczaj traktowane jest jako przygotowanie do dalszego zabiegu i trwa około 5 minut. Przy częstotliwości 10 Hz, tak zwanej częstotliwości wibracji niestabilnej, rozpoczyna się oddziaływanie terapeutyczne w kierunku takich dolegliwości jak blizny, słabo ukrwiona, ziemista cera, problemy z tłustą cerą, odmrożenia, rozstępy, rozszerzone pory jak również ma wpływ na ogólne przyspieszenie przemiany materii. Po zwiększeniu częstotliwości 20 Hz, można wykonać drenaż limfatyczny, który doskonale się sprawdza w przypadku obrzęków kończyn, okolic oczu, podbródka czy w walce z cellulitem. Przy częstotliwości 50 Hz, wykonuje się masaż relaksacyjny lub zabieg Senso Membrana, polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry, za pomocą pola elektrostatycznego. Do wykonania zabiegu stosuje się różnego rodzaju preparaty aktywne w postaci serum lub kremów oraz folie spożywczą i talk. Senso Membrana sprawdza się w walce z ziemistą, zmęczoną cerą oraz z płytkimi bądź głębokimi zmarszczkami.

Jak w przypadku każdego zabiegu, również zabiegi z wykorzystaniem prądu o małej częstotliwości mają pewne przeciwskazania do wykonania, takie jak ciąża, zarówno u klientki jak i u kosmetyczki, zaburzenia rytmu pracy serca, rozrusznik lub inne metalowe implanty wszczepione do organizmu, gorączka, otwarte rany, duże żylaki, nadciśnienie, nowotwory oraz różnego rodzaju guzy, schorzenia ze strony układu nerwowego lub zaburzenia przepływu chłonki. Warto również mieć na uwadze, że kosmetolog, może nie podjąć się wykonania zabiegu i zalecić wcześniejszą konsultację lekarską, jeśli podczas wywiadu, znajdzie symptomy będące do niego bezwzględnym przeciwskazaniem. [1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] „Prąd małej częstotliwości – Ionto Skin Regulator” K. Chilicka- Jasionowska, M. Kurek, L. Wesołowska [w:] „Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów” pod red. I. Wróblewskiej, J. Maj, K. Chilickiej- Jasionowskiej, Opole 2013

Kategorie ATC:


Reklama
(4)
Komentarze