Zaloguj
Reklama

Zabiegi na dłonie

Autorzy: Krystyna Litwin
Manicure
Fot. Panthermedia
Manicure
(5)

Podstawowym celem zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie jest nawilżenie wysuszonej skóry.

Reklama

Odżywieniu i regeneracji poddajemy dłonie podczas masaży oraz zabiegów parafinowych lub z zastosowaniem maski gipsowej. Każdy zabieg rozpoczyna się myciem i dezynfekcją dłoni, po czym stosuje się peelingi, aby usunąć zrogowaciały naskórek i wygładzić powierzchnię skóry. Masaż wykonuje się z użyciem odżywczego kremu lub olejków eterycznych.

Relaksująco i odprężająco zadziałają takie olejki jak: cytrynowy, mandarynkowy, lawendowy. Indywidualne potrzeby dłoni są zaspokajane z użyciem odpowiedniej, dogłębnie działającej maski. Wsród nich rozróżniamy preparaty nawilżające, wygładzające lub wybielające.

Maskę można nakładać na różne sposoby, np. nałożyć maskę z parafiny i po upływie 15 minut spłukać ciepłą wodą.

Pielęgnacja dłoni, fot. pantherstock

Zabieg, który pozwoli odżyć szorstkiej, przesuszonej skórze to jonoforeza z zastosowaniem elektrod i silnie odżywczych koncentratów. Parafina na dłonie jest mieszanką węglowodorów. Pozwala na stworzenie rozgrzewającego i ujędrniającego kompresu. Dłonie zanurza się kilkukrotnie w cieczy a następnie zakłada rękawiczki na około 20 minut, aby substancja przenikneła w głębsze warstwy. Należy jednak pamiętać, że powinno się zrezygnować z zabiegu parafinowego w przypadku infekcyjnych chorób skóry.

Maska gipsowa to zabieg termiczno-modelujący, który stosuje się na dłonie z pierwszymi oznakami starzenia. Efekt liftingujący i przeciwzmarszczkowy uzyskuje się dzięki podwyższonej temperaturze wewnątrz kompresu, która powoduje lepsze i szybsze wchłanianie składników odżywczych. Pod koniec każdej kuracji warto zastosować krem nawilżający i cieszyć się niesamowitym uczuciem gładkości skóry dłoni.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Małek E. "Pielęgnowanie kończyn górnych 514 [03]. Z1. 04."

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze