Zaloguj
Reklama

Wpływ diety na stan skóry

Autorzy: Ewa Chodkowska
Zakupy spożywcze
Fot. Pantherstock
Zakupy spożywcze
(0)

Odpowiednia dieta pozwala nam utrzymać zgrabną sylwetkę oraz zdrowie, jednak jej wpływ widać również na skórze. Zdrowa dieta zdecydowanie poprawia stan skóry i pomaga w leczeniu wielu schorzeń, np. trądziku.

Reklama

Antyoksydanty chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zalecane jest jedzenie produktów bogatych w witaminę A, C, E oraz selen.

Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu. Niestety jest ona wrażliwa na wpływ słońca, dlatego trzeba pamiętać o regularnym spożywaniu pokarmów bogatych w witaminę C.

Witamina E chroni błony komórkowe i zapobiega uszkodzeniu przez promieniowanie UV. Selen zapobiega uszkodzeniom od słońca i spowalnia proces starzenia. Poprawia jakość skóry oraz jej elastyczność.

Witamina A wspomaga odbudowę i naprawę komórek skóry. Niestety w dużych dawkach może być toksyczna, dlatego lepiej dostarczać ją z dietą niż poprzez suplementację.

fot. pantherstock


Cynk jest niezbędny do ochrony błon komórkowych i pomaga utrzymywać kolagen. Kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają błony komórkowe. Dzięki nim są one w stanie lepiej pełnić swoją funkcję – przepuszczać wodę i składniki odżywcze oraz usuwać toksyny. Szczególną uwagę należy zwrócić na picie odpowiedniej ilości wody. Odpowiednio nawilżona skóra łatwiej usuwa toksyny. Dodatkowo cera wygląda czysto i jest jędrniejsza, ale nieprzetłuszczona.

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze