Zaloguj
Reklama

W trosce o komfort malucha

Niemowlę
Fot. Panthermedia
Niemowlę
(0)

Skóra niemowlaka jest prawie dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego. Maluchy są wyjątkowo podatne na wszelkie podrażnienia oraz zakażenia. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na pielęgnację skóry. Od wyboru odpowiednich preparatów zależy zdrowie i komfort dziecka.

Reklama

Cienka i słabo wykształcona warstwa rogowa sprawia, że  skóra dziecka jest podatna na wysychanie i podrażnienia. Do innych, częstych schorzeń zalicza się również m.in.: potówki, czy AZS. Tylko właściwe zabiegi pielęgnacyjne umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Aby skóra dziecka była zdrowa, powinno się utrzymywać jej naturalną gładkość i sprężystość. Nawet, jeśli nie ma na niej żadnych otarć, należy ją odpowiednio natłuszczać i nawilżać.

Skóra małych dzieci i niemowląt wymaga szczególnie troskliwej i intensywnej opieki. Każdy, komu zależy na zdrowiu swoich pociech wie, iż musi poświęcać tej kwestii niezwykle dużo czasu i uwagi. Najbardziej istotną kwestią jest wybór jak najlepszych dermo kosmetyków. To przede wszystkim od tej decyzji zależy komfort naszych pociech.

Seria atoperal®Baby przeznaczona jest do codziennego mycia i pielęgnacji skóry atopowej, suchej, wrażliwej dzieci i niemowląt. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze z wykorzystaniem starannie wyselekcjonowanych składników (m.in. sepicalm, stimu-tex, sk-influx, biolin, olej lniany, polidokanol), zapewnia profesjonalną pielęgnację skóry dziecka. Posiada delikatne właściwości myjące, doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia i wygładza nadmiernie wysuszoną skórę oraz stymuluje jej barierę ochronną.

Wszystkie produkty atoperal®Baby opracowane zostały w ścisłej współpracy z dermatologami oraz zostały przebadane dermatologicznie i otrzymały godło Odkrycie Roku w ogólnopolskim konkursie LAUR KONSUMENTA 2010.

Kosmetyki dostępne tylko w aptece.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze