Zaloguj
Reklama

Twoja skóra, to Twój skarb…

Autorzy: użytkownik: dymas
Twarz
Fot. ojoimages
Twarz
(0)

Skóra - coś tak nam bliskiego, tak dobrze znanego, tak powszechnego. Ale czy jesteśmy tak naprawdę świadomi, jak ważna jest dla naszego organizmu? Jak wiele jej zawdzięczamy? Jak bardzo nas chroni? Ile nam daje?

Reklama

To właśnie ona jest pierwszą linią obrony całego naszego ustroju. To ona chroni nas przez wnikaniem nieproszonych, mikroskopijnych gości do naszego organizmu.

To ona sprawia, że podczas upałów możemy regulować temperaturę naszego ciała poprzez gruczoły potowe, a zimą izoluje nasze cenne ciepło warstwą tłuszczu, abyśmy nie zamarzli. To ona też umożliwia nam syntezę witamin. To jej zasługa, że każdego dnia, stojąc przed lustrem możemy czesać piękne włosy, które są jej wytworem. To ona daje nam zewnętrzny wygląd. To właśnie ona ofiarowuje nam przeróżne sygnały docierające z zewnątrz poprzez szeregi receptorów. Bo czym byłoby odczuwanie świata bez czucia chłodu, bólu ciepła?

To ona jest naszym drogowskazem. To ona dodaje nam piękna. To ona nas osłania, to ona nas tworzy… Dlatego nie zapominajmy o niej! Dbajmy o nią, bo bez niej bylibyśmy nikim, bez niej nie byłoby nas…

W najtrudniejszych dla niej chwilach, gdy mroźne powietrze bezlitośnie ją osusza, gdy ciągłe opady drażnią jest strukturę, gdy nieustające, zimne wiatry wciąż i wciąż próbują namalować na niej zaczerwienienia, gdy grube warstwy ciepłych, zimowych rzeczy utrudniają jej oddychanie, gdy minusowe temperatury wzbudzają na jej powierzchni bolesne pęknięcia…. – nie zapominajmy o niej!

Pomagajmy jej w tym wszystkim, tak jak i ona wspiera bezustannie nas … Krem nawilżający, oliwka, balsam - dla nas: kilka złotych, dla naszej skóry: bezcenne….

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze