Zaloguj
Reklama

Suplementy dla skóry – jak działają?

Autorzy: PSM / Empemedia
Kobieta dbająca o sylwetkę
Fot. medforum
Kobieta dbająca o sylwetkę
(0)

Wybierasz się do apteki, kupujesz suplementy diety, po czym już następnego dnia chcesz zaobserwować choć najdrobniejszą zmianę na swojej skórze? Niestety, suplementy diety wymagają cierpliwości.

Reklama

Aby suplementy diety naprawdę miały wpływ na funkcjonowanie organizmu, muszą być przyjmowane przez dłuższy okres czasu, a na pierwsze efekty trzeba zazwyczaj czekać kilka miesięcy. W szczególny sposób możemy to zaobserwować na przykładzie skóry.

Skóra składa się z trzech warstw. Z warstwy podskórnej, skóry właściwej i naskórka. Komórki skóry w skórze właściwej są żywe, natomiast w sposób naturalny obumierają w czasie swojej wędrówki przez naskórek ku jego powierzchni. Sam naskórek zbudowany jest z kilku warstw i komórki, aby obumrzeć i naturalnie się złuszczyć, potrzebują około 28 dni.

Teoretycznie szybsze działanie uzyskamy, stosując kremy pielęgnacyjne. Zmiany będą odczuwane szybciej, ale nawilżony zostanie wyłącznie naskórek, podczas gdy głębokie warstwy skóry nadal pozostaną przesuszone. Stosowanie kremów nie ma bowiem żadnego wpływu na stan jej głębokich warstw. Badania udowodniły, że nie ma możliwości przedostać się do nich od zewnętrznej strony, ponieważ główną funkcją skóry jest tworzenie bariery ochronnej przed zagrożeniami.

W przypadku skóry, właściwe dbanie o nią wymaga więc obustronnego działania. Najlepiej łączyć ze sobą dobrej jakości kremy nawilżające, ze stosowaniem zdrowej diety i odpowiedniej suplementacji (szczególnie wskazanej dla osób mających problemy z suchą skórą albo cierpiących z powodu łuszczycy lub AZS). Takim suplementem mogą być właśnie kapsułki z kobylim mlekiem. Mleko klaczy zawiera około czterdziestu bioaktywnych składników ukierunkowanych na odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. Dopiero działając w tak kompleksowy sposób, konsekwentnie, regularnie i w długim okresie czasu, możemy być pewni, że przyniesie to korzyści zarówno dla zdrowia, jak i dla urody.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze