Zaloguj
Reklama

Sposób na zmarszczki, czyli Botoks

Autorzy: ProfitComms, informacja prasowa
Zmarszczki u dojrzałej kobiety
Fot. medforum
Zmarszczki u dojrzałej kobiety
(0)

Rocznie w Stanach Zjednoczonych decyduje się na niego 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, ale i u nas grono jego fanek stale się powiększa. O czym mowa? O botoksie, który ze zmarszczkami radzi sobie, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ubraniami. Pomyśl o tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc.

Reklama

Botoks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych metod wygładzania zmarszczek mimicznych. W badaniu pracowni TNS OBOP,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania toksyny botulinowej przyznało się 13% Polek. Zabieg znalazł się w pierwszej trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% respondentek. Fanów botoksu przybywa zwłaszcza zimą. Z prostego powodu – każda kobieta chce wyglądać pięknie w sylwestrową noc i w czasie karnawału.

Doświadczenie ma znaczenie

Zabiegi przy użyciu botoksu wykonywane są od wielu lat i można śmiało powiedzieć, że – wykonywane przez specjalistę - są bezpieczne. - Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko – uważa ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo działanie preparatu jest czasowe, a przewodnictwo pomiędzy nerwem a mięśniem się reaktywuje. Toksyna botulinowa jest nieszkodliwa, chociaż nawet tu, jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka komplikacji. Istotna jest technika jej wstrzykiwania, dlatego doświadczenie lekarze jest istotne.

Poznaj swojego bohatera

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w medycynie estetycznej ponad 20 lat temu. Początkowo służył jedynie do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. Szybko jednak dostrzeżono, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań. 

 

fot. ojoimages

– Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej, dr Agnieszka Bliżanowska. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po zabiegu wyraz twarzy staje się zrelaksowany i złagodzony, wyraźnie świeższy. Dokładnie taki, jakiego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekret tkwi w nerwach

Toksyna botulinowa powoduje zatrzymanie przewodnictwa nerwowego pomiędzy nerwem i mięśniem. Ten ulega relaksacji - nie docierają do niego nowe impulsy, co w efekcie powoduje wygładzenie zmarszczek. Botoks mechanicznie uniemożliwia marszczenie się skóry. Działa lepiej niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy - zatrzymuje „zagniatanie” skóry, powoduje, że zmarszczki się nie pogłębiają.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze