Zaloguj
Reklama

Przeszczep tkanki tłuszczowej, nowy trend chirurgii plastycznej?

Autorzy: lek. med. Patrycja Nowak
Odchudzanie
Fot. medforum
Odchudzanie
(0)

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej zyskują obecnie coraz większą popularność. Jest wśród nich wiele metod korekty oznak starzenia się skóry. Jedną z nich jest zastosowanie wypełniaczy. Wśród nich popularny jest kwas hialuronowy czy botoks, ale innym rodzajem wypełniacza jest własna tkanka tłuszczowa.

Reklama

Przeszczepianie tkanki tłuszczowej to zabieg, którego celem jest odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Polega na tym, że z jednej okolicy ciała, na przykład brzucha czy bioder, pobiera się tkankę tłuszczową (tam, gdzie jest jej za dużo), którą następnie wszczepia się w inną lokalizację. Dzięki takiemu zabiegowi można modelować różne obszary ciała : najczęściej twarz, piersi, pośladki, łydki.

Bezpośrednio po zabiegu okolica poddawana zabiegowi jest obrzęknięta oraz mogą pojawić się zasinienia, które powinny ustąpić po kilku tygodniach. Na pełny efekt natomiast należy poczekać około trzech miesięcy.

Zabieg jest mało inwazyjny i względnie bezpieczny, choć wymaga znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Czas trwania zależy od lokalizacji zabiegu, średnio są to dwie lub trzy godziny. Nie pozostawia blizn.

Aby uzyskać pożądany efekt konieczne jest powtarzanie zabiegu, ze względu na to, że część komórek tłuszczowych ulega wchłonięciu, powtarza się go średnio raz na pół roku lub raz na rok.

Sam zabieg jest również swego rodzaju stymulatorem, mianowicie pobudza własne komórki do produkcji kolagenu. Ma to szczególnie znaczenie przy zabiegach w okolicy twarzy, uzyskuje się dzięki temu efekt wygładzenia zmarszczek.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze