Zaloguj
Reklama

Pomoc dla skóry na zimowe wariacje

Autorzy: Agnieszka Nowak
Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(5)

Podczas zimy nasza skóra traci wilgoć prawie 2 razy szybciej niż w okresie letnim. Staje się szorstka, mało elastyczna i ławo ulega podrażnieniom. Osłabienie powłoki skóry pogarsza jej stan i wygląd. Jeśli nie dbamy o naszą skórę to nie tylko narazimy się na popękane naczynka które estetycznie nie wyglądają, dodatkowo nabawimy się zmarszczek, a w najgorszym wypadku będziemy mieli odmrożenia, które są naprawdę niebezpieczne.

Reklama

Spis treści:

  1. Kto wymaga największej pielęgnacji skóry?
  2. Jak zabezpieczyć skórę?
  3. Stosowanie makijażu a wpływ na skórę

Kto wymaga największej pielęgnacji skóry?

Największej pielęgnacji wymagają osoby, które wyjeżdżają w góry. Tam już trzeba stosować kremy z bardzo wysokim filtrem dużo silniejszym niż latem, gdyż poparzenia mogą być o wiele gorsze, zwłaszcza jeśli mówimy tu o skórze odmrożonej. Uprawianie sportów zimowych nie tylko wymaga od nas sprawności fizycznej, zadbania o odpowiedni strój i sprzęt, ale również o odpowiednią ochronę naszej skóry. Bo silny wiatr razem z mrozem i słońcem zdwojonym i z góry i odbijającym się na śniegu dają koszmarny efekt swojego działania.

Jak zabezpieczyć skórę?

Wspaniałym zabezpieczeniem dla naszej skóry będą wizyty w saunie i hartowanie. Wzmocnią nie tylko nasze wnętrze ale też przyzwyczają skórę do warunków pogodowych. Poprawią ikro krążenie w skórze, co ją dotleni, wzmocni i zabezpieczy.
Najwspanialszą ulgę po całym dniu spędzonym na zewnątrz sprawi maseczka, bądź krem na noc, które sprawią, że skóra w jeszcze szybszy sposób przyswoi substancje odżywcze i zabezpieczy na kolejny dzień.

Stosowanie makijażu a wpływ na skórę

Mało kto zwraca wagę na to, że makijaż również daję zabezpieczenie dla naszej skóry. Zaleca się, aby stosować jednocześnie podkład oraz sypki puder, który utworzy na skórze warstwę ochronną. Pamiętajcie o ochronie ust, ponieważ skóra ust jest bardzo cienka i szybko ulega niekorzystnym wpływom temperatury. Dlatego stosujmy pomadkę ochronną tak często jak się da. Nie trzeba nakładać dużo ważne żeby używać często dla stałej ochrony. A wieczorem posmarować najlepszym specyfikiem usta... czyli miodem! To najlepsza odżywka dla naszych ust. Staną się miękkie gładkie, a najlepsze w tej odżywce jest to, że wystarczy ją tylko zlizać i gotowe.

Reklama
(5)
Komentarze