Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja skóry zimą

Autorzy: Dorota Rygas
Zima
Fot. ojoimages
Zima
(0)

Zima,to pora roku nie sprzyjająca naszej skórze.Centralne ogrzewanie, mróz, różnica temperatur między pomieszczeniem a dworem powodują, że skóra traci na wilgoci, staje się zestresowana, przesuszona, szorstka często skłonna do podrażnień, zostaje zaburzona równowaga, pojawiają się nawet wypryski czy pękają naczynka krwionośne.Takie skóry wymagają szczególnej pielęgnacji .

Reklama

Ważne jest,aby chronić skórę przed tymi czynnikami, stosować odpowiednie kremy, które chronią skórę przed wiatrem, zimnem a także przed stresem jakim jest różnica temperatur. Należy też pamiętać o pewnym cyklu pielęgnacyjnym - stosować odpowiedni kosmetyk - krem przeznaczony na dzień rano, a wieczorem przeznaczony na noc, jak i pod oczy- dobrane odpowiednio do rodzaju cery. Ważne jest przygotowanie skóry twarzy do pory dnia, wieczorem należy dokładnie zmyć makijaż mleczkiem i żelem do mycia twarzy, zastosować tonik,który przywróci jej odpowiednie ph, rano wystarczy żel, tonik .

Tak przygotowana skóra lepiej przyjmie krem. Oczywiście każdy kosmetyk powinien być dobrany do cery (suchej czy tłustej,normalnej czy mieszanej). Make-up też ochroni naszą cerę,będzie stanowił dodatkową "pierzynkę" przed mrozem. Nie należy zapominać o ustach, chronić je balsamami i pomadkami ochronnymi.

Zimą przesuszeniu i spierzchnięciu ulega również skóra rąk. Nie należy myć rąk zaraz przed wyjściem na dwór, a po każdym myciu wetrzeć krem do rąk.

Nie należy zapominać również o ciele i stopach. Tu również skóra wymaga specjalnej troski. Warto korzystać z olejków do kąpieli czy żeli nie przesuszających nadmiernie skóry, a po kąpieli czy prysznicu zastosować balsam do ciała. Od czasu do czasu dobrze też jest wcześniej spilingować skórę w trakcie mycia. Stopom tez należy poświęcić czas, gdyż od pełnych, zimowych butów także i one ucierpią. Dobrze jest choć raz na tydzień zafundować naszym nóżkom ciepłą kąpiel z solą, a następnie wetrzeć krem do stóp.

Warto też skorzystać z zabiegów kosmetycznych w salonach urody, gdzie pod okiem fachowca zostanie właściwie potraktowana nasza cera, skóra i dobrany odpowiedni zabieg na tę porę roku.

Z tak wypielęgnowaną skórą nie straszna nam będzie zima, a wiosnę przywitamy śliczne i gładkie.

Reklama
(0)
Komentarze