Zaloguj
Reklama

Oleje stosowane do nawilżania włosów

Autorzy: Marta Wiśniewska
Pielegnacja włosów u kobiet
Fot. Panthermedia
Pielegnacja włosów u kobiet
(0)

Olejów na półkach sklepowych jest sporo. Praktycznie wszystkie nadają się do olejowania włosów.

Reklama

Oleje różnią się konsystencją i zapachem. Najczęściej do olejowania stosowane są:

  • Ze słodkich migdałów - zmywa się z włosów dosyć łatwo, widocznie poprawia stan mocno zniszczonych włosów już po pierwszym użyciu. Możemy nim także zabezpieczać same końcówki na sucho przed wyjściem na słońce
  • Rycynowy - jest bardzo uniwersalny. Zatrzymuje wypadanie włosów, wzmacnia je i jest idealnym lekarstwem na połamane i rozdwajające się paznokcie (należy je moczyć w mieszance tego oleju i soku z cytryny). Jest niestety bardzo gęsty, co utrudnia nakładanie go na całą długość włosów. Możemy więc pomieszać go z rzadszym olejem lub podgrzać. Pod wpływem temperatury stanie się bardziej płynny. Trudno także go zmyć z włosów, dlatego włosy należy umyć co najmniej 2 razy.
  • Kokosowy - naturalnie jest w stanie stałym, aby zmienić go w ciecz wystarczy delikatnie go podgrzać na palniku lub najzwyczajniej w świecie - w mikrofalówce. Ma niezwykle doobroczynne działanie na przesuszone, rozdwojone końcówki. Pięknie pachnie kokosem, co ułatwi stosowanie tym, którym zapach zwykłego oleju się źle kojarzy, jest nieprzyjemny itd.
  • Lniany - przeznaczony dla włosów wysokoporowatych (zniszczonych, mających skłonności do puszenia się i falowania). Świetnie nawilża i dociąża włosy. Na długich i cienkich włosach może się jednak nie sprawdzić. Jego struktura może dodatkowo obciążyć takie włosy nie przynosząc tym samym odpowiednich rezultatów.
  • Oliwa z oliwek - może wnieść wiele dobrego w życie naszych włosów, bowiem jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E - niezbędnej do prawidłowego wzrostu włosa. Posiada właściwości przeciwzapalne, czyli pomoże nam w walce z łupieżem. Oliwa ta nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego nie muszą się obawiać jej stosowania nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą głowy. Najlepiej wpływa na włosy średnioporowate. Posiadaczki włosów w kolorze blond oraz rozjaśnianych powinny jednak uważać, ponieważ oliwa może się przyczynić do zmiany odcienia włosów. Najlepiej sięgnąć po tą z pierwszego tłoczenia na zimno. Nie obciąża włosów, dlatego możemy zawsze dodać parę kropel do ulubionej odżywki, aby wzmocnić jej działanie. Rytuał najlepiej powtarzać parę razy w tygodniu, nakładając olej na min. godzinę.

Należy także stosować odżywki i wszelkie preparaty używane wcześniej (ale bezsilikonowe). Po paru tygodniach zobaczymy diametralną przemianę włosów. Będą lśniące i miękkie w dotyku, a także ich porost znacznie się zwiększy.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze