Zaloguj
Reklama

Modelowanie ciała - innowacyjny zabieg ZLipo & ZWavePro

Wolność
Fot. panthermedia
Wolność
(5)

Kriolipoliza ZLipo w połączeniu z falą uderzeniową ZWavePro, to obecnie najskuteczniejsza koncepcja zabiegowa w dziedzinie modelowania ciała. Badania wykazały, że intensywna terapia nieinwazyjnymi falami uderzeniowymi po uprzedniej kriolipolizie zapewnia nie tylko lepszą utratę tłuszczu, ale również pobudza drenaż limfatyczny oraz zwiększa elastyczność skóry. Urządzenie ZLipo & ZWavePro może być stosowane w różnych zabiegach medycyny estetycznej (m.in. redukcja cellulitu). 

Reklama

Spis treści:

  1. Krok 1. Zabieg z ZLipo
  2. Krok 2. Zabieg ZWavePro
  3. Podsumowanie

Wyjątkowe połączenie kriolipolizy ZLipo System i fali uderzeniowej ZWavePro w jednym urządzeniu skutkuje efektywnością w redukcji tkanki tłuszczowej, skróceniem czasu odchudzania jak i co bardzo istotne - brakiem jakiegokolwiek dyskomfortu pacjenta (jest to zasługą trybu pulsacyjnego, innowacji firmy Zimmer).

Ważne! Zmasowany atak na tłuszcz za pomocą mrożenia, a następnie rozbijanie tkanki tłuszczowej falą uderzeniową daje natychmiastowe efekty estetyczne oraz dzięki temu unikalnemu połączeniu zabiegów - pożądany efekt terapeutyczny utrwala się o wiele szybciej niż ma to miejsce przy zastosowaniu samej kriolipolizy.

Krok 1. Zabieg z ZLipo 

Tkanka tłuszczowa, która akumuluje się w takich miejscach jak: brzuch, uda, plecy czy okolice kolan - jest niezmiernie trudna w redukcji. Poprzez zabieg kriolipolizy, polegający na procesie zamrożenia komórek tłuszczowych w temperaturze (od - 5 do - 10 stopni C) - aparat Zimmer ZLipo pozwala na nieinwazyjne zmniejszenie lokalnych odtłuszczeń. Na poddawanym leczeniu obszarze oddziałuje się zróżnicowanymi, co do wielkości aplikatorami. Poprzez zastosowanie niskich temperatur komórki tłuszczowe ulegają zjawisku destrukcji, następnie zostają poprzez działanie naturalnych procesów metabolicznych wydalone na zewnątrz (proces ten trwa zwykle 10 - 12 tygodni).

Ważne! Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że sposób zamrażania tkanki tłuszczowej w trakcie wykonywania zabiegu kriolipolizy oddziałuje bezpośrednio w komórki tłuszczowe, nie ingerując w inne tkanki miękkie otaczające, które nie charakteryzują się wrażliwością na zimno w takim stopniu. Co bardzo istotne - zabieg jest w pełni bezpieczny, łagodny a efekty gwarantowane.

W kwestii liczby polecanych zabiegów ich ilość dobierana jest dla każdego pacjenta w sposób indywidualny (wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej). Przy niewielkiej ilości tłuszczu wystarczy wykonać tylko jeden zabieg. W innych przypadkach potrzeba większej ilości sesji (zabiegi można powtarzać po upływie 2 - 3 miesięcy. Decyzja należy do lekarza bądź osoby przeszkolonej wykonującej zabiegi kriolipolizy).

Zabieg kriolipolizy polecany jest osobom prowadzącym aktywny tryb życia, które pomimo stosowania ćwiczeń nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej m.in. na brzuchu, plecach, biodrach, nogach, ramionach.

Rezultaty przeprowadzonej terapii kriolipolizy utrzymują się do 9 miesięcy. Jest możliwość, aby efekty zabiegu były trwałe, łączy się to jednak ze zmianą stylu życia, a także wprowadzeniem odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ruchowych (czas utrzymywania efektów zabiegu zależny jest od konsekwencji postępowania).

Zdrowa cera, fot. panthermedia

Krok 2. Zabieg ZWavePro 

Po zabiegu kriolipolizy można rozpocząć serię 10 - 12 zabiegów fali uderzeniowej ZWavePro (2 - 3 razy w tygodniu). Dla każdego pacjenta dobiera się takie parametry zabiegu, które zagwarantują u niego najlepsze efekty. Zadaniem fali uderzeniowej jest rozbicie połączeń pomiędzy komórkami, co wpływa na intensywność wydalania ich z organizmu. Jednocześnie poprawie ulega metabolizm komórkowy skóry, pobudzona zostaje produkcja kolagenu - wpływając tym samym na poprawę elastyczności skóry istotną przy procesie modelowania ciała w trakcie pozbywania się złogów tkanki tłuszczowej.

Ważne! Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny (pacjent może odczuwać jedynie lekkie szczypanie), a efekty są widoczne niemal od razu.

Obszar ciała, który poddany zostanie terapii falą uderzeniową, musi zostać odpowiednio do niej przygotowany:

  1. Zostaje dokładnie oczyszczony.
  2. Nakładana jest cienka warstwa parafiny.

Następnie przykładane jest urządzenie ZWavePro i rozpoczyna się zabieg.  

Niemiecki producent zaawansowanych urządzeń medycznych Zimmer AestheticDevision po latach badań udowodnił, że zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej ZWavePro po użyciu kriolipolizy ZLipo poprawia skuteczność usuwania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu rezultaty w modelowaniu ciała są aż o 10% lepsze. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, że dzięki zastosowaniu fali uderzeniowej bezpośrednio po kriolipolizie na efekt estetyczny nie trzeba czekać 2 - 3 miesiące, jak ma to miejsce w przypadku samej kriolipolizy - efekt utrwala się już po tygodniu.

Urządzenie ZWavePro posiada kompresor, dzięki któremu generowane są fale uderzeniowe również o bardzo wysokiej energii. Dzięki wbudowanym programom, aparatem można swobodnie regulować - dopasowując programy do indywidualnych potrzeb danego zabiegu.

Wielu specjalistów docenia możliwości zabiegowe łączonej terapii. W gronie tym jest m.in. dr Grant Stevens - jeden z najlepszych chirurgów plastycznych w Stanach Zjednoczonych, autor wielu publikacji dotyczących chirurgii plastycznej. Dr Stevens uważa, że połączony zabieg kriolipolizy i fali uderzeniowej to przełom w sposobach likwidowania tkanki tłuszczowej, pozwalający na uzyskanie świetnych efektów modelowania ciała w sposób nieinwazyjny.

Ważne! Połączony zabieg kriolipolizy ZLipo System z falą uderzeniową ZWavePro trwa około 75 minut. Spodziewany efekt redukcji tkanki tłuszczowej po pierwszym zabiegu, to 1 - 3 cm.

Podsumowanie 

Badania kliniczne wykazały skuteczność likwidacji komórek tłuszczowych z obszaru poddanego terapii połączonej (kriolipolizy ZLipo System z falą uderzeniową ZWavePro) - na poziomie 30 - 35%.

Ważne! Terapię można powtarzać, co 3 miesiące na ten sam obszar zabiegowy.

Podczas jednego zabiegu możliwe jest zredukowanie tkanki tłuszczowej z 5 - 6 obszarów na ciele.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze