Zaloguj
Reklama

Męska pielęgnacja twarzy - jakich kosmetyków powinien używać każdy mężczyzna?

Zmarszczki u mężczyzn
Fot. Shutterstock
Zmarszczki u mężczyzn
(0)

Rynek oferuje coraz to więcej kosmetyków dla mężczyzny. Nie jest to może, aż tak wielki wybór, jaki mają kobiety, ale dla przeciętnego konsumenta wybór odpowiedniego kremu do twarzy, czy żelu do golenia może być nie lada wyzwaniem. Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinien stosować każdy mężczyzna oraz na jakich cechach produktu skupić swoją uwagę, aby ułatwić sobie ich wybór?

Reklama

Skóra mężczyzn znacząco różni się od skóry kobiet. Jak podają badania jest ona grubsza od kobiet o około 25%. Powoduje to, że panowie często mają wrażenie szorstkości twarzy. Męska skóra jest również mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, od skóry kobiet. Pomimo tego faktu warto o nią dbać, używając do tego odpowiednich kosmetyków.

Oczyszczanie skóry twarzy

Większość mężczyzn myje twarz jedynie wodą, czasami używając do tego mydła. Często jednak samo mycie twarzy pod bieżącą wodą nie jest wystarczające. Mężczyźni, którzy mają skłonności do szybszego przetłuszczania skóry powinni stosować odpowiednie preparaty. Najbardziej odpowiednie to tego są żele do twarzy, najlepiej te posiadające w swoim składzie drobinki peelingujące, które skuteczniej usuwają zrogowaciały naskórek i oczyszczają pory. W przypadku problemów z suchą cerą, zamiast żelu warto stosować mleczko do twarzy. Skórę twarzy powinno się oczyszczać dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Nawilżanie skóry twarzy

Zaraz po oczyszczeniu skóry, należy dostarczyć jej odpowiedniej dawki nawilżenia.Jeśli masz skórę suchą, dobrym rozwiązaniem może okazać się głęboko nawilżający krem lub serum. Trzeba zachować jednak ostrożność, bowiem skóra twarzy mężczyzn jest bardziej wytrzymała za sprawą grubszej warstwy hydrolipidowej, lecz z tego samego powodu szybciej się przetłuszcza, dlatego kosmetyki muszą być dobierane ze szczególną uwagą.

Raz na jakiś czas warto zastosować również maseczkę nawilżającą. Tutaj mamy do wyboru maseczki przeciwtrądzikowe, przeciwstarzeniowe oraz oczyszczająco-odżywcze.

fot. shutterstock

Jakie kosmetyki stosować podczas golenia?

Rynek oferuje wiele urządzeń do golenia, takich jak maszynki jednorazowe, golarki elektryczne (foliowe i rotacyjne). O wyborze odpowiedniej golarki przeczytasz tutaj.

Podczas golenia manualnego należy używać odpowiednich kosmetyków, które nie wysuszają skóry i pozwalają na sprawne pozbycie się niechcianego zarostu. Najlepiej do tego sprawdzają się pianki i żele do golenia. Przed rozpoczęciem golenia warto przeczyścić twarz żelem, lub balsamem zmiękczającym zarost. Nie jest wskazanie golenie się tuż po przebudzeniu. Skóra jest wtedy najbardziej wrażliwa i istnieje duże ryzyko jej skaleczenia i podrażnienia, a przecież nie chcemy wyjść z domu w plastrach na twarzy.

Podsumowując

Jak widać wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn nie jest łatwy, a coraz to powiększająca się gama nowych produktów nie ułatwia tego wyboru. Warto jednak dbać o pielęgnację skóry twarzy, gdyż wpływa ona nie tylko na naszą atrakcyjność, ale również na nasze samopoczucie.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze