Zaloguj
Reklama

Laser CO2 – sposób na zdrową i piękną skórę

Autorzy: Agencja 9.90 Public Relations. zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa
Zabieg
Fot. CAPPUCCINO Public Relations
Zabieg
(5)

W  powszechnej opinii panuje przekonanie, że „lepiej nie ruszać” zmian, które pojawiły się na skórze, gdyż powoduje to ich zezłośliwienie. Nic bardziej mylnego. Wszystkie zmiany – niezależnie od ich rodzaju – powinny być skonsultowane z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który podejmie decyzję czy jest to zmiana łagodna, czy też zagrażająca naszemu życiu.

Reklama

U każdego człowieka w obrębie skóry (naskórka, skóry właściwej, mieszków włosowych, gruczołów wydzielniczych) mogą pojawić się różnorodne zmiany  o charakterze: znamion, torbieli, zmian przednowotworowych, nowotworów łagodnych, nowotworów złośliwych, itp. Nieprawidłowości tego typu są widoczne już w momencie urodzenia lub pojawiają się w różnych okresach naszego życia. Aby określić ich charakter należy wykonać badanie dermoskopowego,  które polega na analizowaniu cech danej zmiany widzianej w 10-krotnym lub 20-krotnym powiększeniu.

Badanie dermoskopowe jest nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne, a co najważniejsze charakteryzuje się wysoką czułością. Na podstawie wyniku tego badania określa się kategorię, do jakiej należy określona zmiana skórna.

Jeżeli okaże się, że jest to znamię podejrzane, tak zwane znamię atypowe, to prawdopodobieństwo rozwoju czerniaka jest bardzo wysokie. Znamię tego typu  należy bezwzględnie usunąć chirurgicznie. Im wcześniej, tym lepiej. Takie postępowanie niejednokrotnie ratuje życie i pozwala wykryć, a następnie usunąć czerniaka na bardzo wczesnym etapie jego rozwoju.

 

fot. ojoimages

 

Wszystkie znamiona barwnikowe (melanocytowe), z których może rozwinąć się czerniak usuwane są jedynie w sposób chirurgiczny. Po ich wycięciu wykonywany jest preparat do oceny mikroskopowej, dzięki czemu można stwierdzić czy znamię zostało usunięte w całości oraz ocenić jakie było prawdopodobieństwo rozwoju czerniaka z tej zmiany.

Reklama
(5)
Komentarze