Zaloguj
Reklama

Krok po kroku do lata

Autorzy: Jadwiga Nowak, NetCenter Solution Sp. z o.o., informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Pedicure
Fot. Pantherstock
Pedicure
(0)

Pierwsze ciepłe dni mamy już dawno za sobą. Ani się obejrzymy, a kozaki, botki i czółenka zamienimy na sandałki, japonki i wycięte szpilki. Jeśli chcesz, aby stopy prezentowały się w nich naprawdę efektownie, czas zadbać o to już teraz! Oto, jak krok po kroku zaprowadzić swoje stopy na spotkanie z latem.

Reklama

Krok pierwszy – oględziny

Na początek warto określić, w jakiej kondycji znajdują są Twoje stopy po zimie. To dla nich najgorsza pora roku – marzną w trakcie mrozów, przesuszają podczas długich i gorących kąpieli, brakuje im tlenu, gdy są ukryte pod grubymi skarpetami i ciężkimi butami. Dodatkowo w zimie rzadko chodzimy boso, choćby po własnym mieszkaniu, co nie wpływa dobrze na ich krążenie. Najczęstszymi pozimowymi grzeszkami są więc przesuszone, szorstkie i zaczerwienione stopy. U niektórych osób pojawiają się również odciski, wrośnięte paznokcie, a nawet zmiany grzybicze. Pozbądź się chwilowo butów oraz skarpetek i przypatrz się dokładnie swoim stopom. Jeśli choć jeden z powyższych problemów dotyczy ciebie, zarezerwuj sobie wolny wieczór, przygotuj kilka niezbędnych kosmetyków  – i do dzieła! 

Krok drugi – regeneracja stóp

Jednym z najprzyjemniejszych etapów domowego pedicure jest kąpiel dla stóp. Nie tylko znakomicie regeneruje, ale także relaksuje i usuwa zmęczenie. Do miski napuść wodę o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że woda nie może być zbyt gorąca, ponieważ nadmiernie rozmiękczy skórę stóp oraz sprawi, że będzie ona zaczerwieniona.

Do kąpieli dosyp soli kuchennej lub kosmetycznej. Możesz również dodać olejek aromatyczny wedle potrzeb i uznania: herbaciany działa bakteriobójczo i przeciwpotnie, cytrynowy odświeża i poprawia krążenie, a lawendowy koi. Po kilku minutach zajmij się usunięciem zrogowaciałego naskórka z pięt i podbicia stóp. Pomoże ci w tym pumeks lub specjalna tarka do stóp. Możesz również wykonać domowy peeling przy pomocy cukru (zmieszaj go po prostu z odrobiną oliwy z oliwek oraz sokiem z cytryny).

 

 

fot. ojoimages

 

Stopy mocz w przygotowanej kąpieli około 10 minut. Po upływie tego czasu dokładnie osusz nogi, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie między palcami. Zajmij się też paznokciami, jeśli tego wymagają. Skróć płytkę (pamiętaj, żeby paznokcie obciąć na kwadratowo – zapobiegnie to wrastaniu), nierówności wygładź pilnikiem i odsuń skórki.

Reklama
(0)
Komentarze