Zaloguj
Reklama

Kilka informacji o naturalnych kosmetykach dla dzieci i rodziny

Współautorzy: na podstawie materiałów prasowych firmy PAT&RUB SWEET
Niemowlę
Fot. Panthermedia
Niemowlę
(5)

Zastanawiasz się czy w dobie dzisiejszych czasów naturalne kosmetyki dla Twojego dziecka to dobry wybór? 

Reklama
Skóra Twojej pociechy jest bardzo wrażliwa, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Ważne by rodzice prawidłowo pielegnowali skórę malucha. 

Zacznijmy od oliwki do ciała dla dzieci

Oliwka jest znakomita do masażu i kąpieli. Wzmacnia warstwę lipidową skóry dziecka, przywraca właściwy poziom nawilżenia, łagodzi podrażnienia, uelastycznia skórę. Skomponowana z najcenniejszych w kosmetyce i kuchni olejów roślinnych oraz specjalnie przygotowanego roślinnego oleju kosmetycznego, który sprawia, że oliwka doskonale rozprowadza się i wchłania w czasie wmasowania w ciało, a także świetnie miesza się z wodą w kąpieli.
 
Wysoka zawartość kwasów Omega w niektórych produktach, mnogość związków naprawczych i ochronnie działających na skórę oraz wymiataczy wolnych rodników sprawia, oliwka stanowi również świetny produkt do wykorzystania dla mamy - jako kosmetyk do całego ciała na czas ciąży i po.
 
Sposób użycia: do kąpieli w małej wanience wystarczą dwie dozy oleju. Do masażu – niewielką ilość nałożyć w zagłębienie dłoni i wmasować w ciało maluszka lub mamy.

Szampony i płyny do mycia dla niemowląt i dzieci

Naturalne szampony bardzo łagodnie i dokładnie myją włosy i ciało dziecka nie wysuszając skóry. Zawierają roślinne delikatne środki myjące oraz substancje nawilżające, łagodzące podrażnienia i odbudowujące pożyteczną florę bakteryjną. Sa przeważnie hipoalergiczne i są wzbogacone o przyjemny aromat zapachowy.
 
                
fot. ojoimages
 
Stosowanie naturalnych płynów dobrze współgra z pH dziecka. Nasza pociecha ma bardzo delikatną skórę, dlatego najlepszą metodą dla zastosowania kosmetyków, będzie sięganie po produkty które są bezpieczne dla skóry i nie posiadają w składzie zbyt wielu substancji chemicznych.
 
Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze