Zaloguj
Reklama

Jakie kosmetyki do skóry wybrać w okresie zimowym?

Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(0)

Jesień i zima to pory roku, które prowadzą do wielu zmian nie tylko w przyrodzie, ale także w całym naszym organizmie. Jest to szczególnie widoczne na skórze nie tylko naszej twarzy, ale całego ciała.

Reklama

W związku z powyższym zarówno kobiety jak i mężczyźni w sposób szczególny powinni o nią zadbać. Ponieważ przesilenie zimowe ma ogromny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej organizmu. Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji skóry w okresie zimowym?

Okres zimowy to trudny czas dla większości osób. Brakuje nam słońca a co ważne brakuje nam dnia (na skutek przesunięcia czasu staje się on bowiem krótszy). Dodatkowo zmienia się powietrze co ma ogromny wpływ na przebieg procesów hormonalnych zachodzących w poszczególnych warstwach skóry.

Wiele osób uskarża się także na takie problemy ze skórą jak:

  • swędzenie,
  • nadmierna wrażliwość,
  • zaczerwienienie,
  • pieczenie,
  • trądzik,
  • łuszczenie się i silne napięcie,
  • rumień.

Skóra większości osób w okresie zimowym jest bardzo przesuszona i podatna na różnego rodzaju podrażnienia.

Bardzo ważną kwestią jest dobór kosmetyków do skóry całego ciała. Należy koniecznie używać kremów, balsamów i płynów do kąpieli o właściwościach silnie nawilżających (silne nawadnianie skóry).

Do twarzy warto stosować kremy regenerujące tj. o właściwościach odbudowujących uszkodzoną bądź naruszoną barierę wodno- lipidową. W naszej kosmetyczce nie powinno także zabraknąć peelingu. Przez większość dermatologów oraz kosmetologów polecane są delikatne peelingi enzymatyczne. To dzięki nim pozbywamy się obumarłych i złuszczonych komórek naskórka.

Zima, fot. panthermedia

Dzięki temu „wklepany” w skórę krem będzie działał o wiele lepiej (w głębszych warstwach skóry).

Krem do skóry twarzy zawsze powinien być dopasowany do pory roku. Każdy z nas musi indywidualnie zdecydować jaki preparat jest dla niego najlepszy. Pamiętajmy o tym by skóra naszego ciała nawilżana była nie tylko od zewnątrz ale także od wewnątrz (witaminy, suplementy diety).  

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze