Zaloguj
Reklama

Jak dbać o stopy w okresie zimowym?

Autorzy: NetCenter Solution Sp. z o.o., informacja prasowa
Kapiel
Fot. shutterstock
Kapiel
(0)

Zima to czas, w którym stopy wymagają od nas szczególnej pielęgnacji. I to nie tylko te, które stąpały po gorącym piasku, czy zdobywały górskie szczyty. Już samo chodzenie w sandałach czy klapkach powoduje, że skóra staje się sucha i narażona na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, które prędzej czy później dają o sobie znać. Nie należy zatem zwlekać z kosmetyczną rekompensatą dla stóp za wszelkie niedogodności lata.

Reklama

Jak  troszczyć się o stopy w okresie jesienno-zimowym? Oto kilka porad.

Po pierwsze należy zadbać o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Pamiętaj o codziennej pielęgnacji stóp kremem zawierającym witaminy A, E i F, które regenerują oraz przyśpieszają gojenie pęknięć skórnych. Jeśli pęknięcia na naszej skórze są głębokie, czego rezultatem jest ból warto wspomóc pielęgnację specjalnym płynem na pękające stopy

Kuracja polega na nałożeniu grubej warstwy kremu na stopy, a następnie pozostawieniu ich w skarpetkach na całą noc. Ma ona na celu odzyskanie miękkości i elastyczności skóry oraz uzyskanie efektu wygładzonych stóp. Dla optymalnych wyników nawilżenia lub w przypadku, gdy skóra jest bardzo przesuszona a naskórek popękany, należy powtarzać zabieg przez kolejne dziesięć dni. Po tym okresie wystarczy, aby zabieg wykonywany był raz w tygodniu.

W jesiennej pielęgnacji stóp ważne jest także usunięcie niechcianych pamiątek z wakacji w postaci odcisków. Założenie wygodnych, ocieplanych butów często sprawia, że zapominamy o odciskach, które niestety nie leczone uporczywie powracają. Aby się ich pozbyć należy stosować punktowo specjalny preparat. Odpowiednio dobrane w nim składniki pozwalają już po kilku dniach bezboleśnie wysuszyć i złuszczyć uciążliwe odciski.

Zmarznięte lub przemoczone stopy? Mamy na to sposób!

Pierwsze chłodne dni to także niespodzianki w postaci zmarzniętych stóp, które zaczerwienione i nieco piekące dają się we znaki zarówno młodym jak i starszym osobom. Dodatkowo należy pamiętać, że zmarzniętych czy przemoczonych stóp pod żadnym pozorem nie można wkładać do gorącej wody. Temperaturę należy zwiększać stopniowo, tak aby oszczędzić stopom szoku termicznego.

Zimą zdarza się również, że przemoczymy buty, co naraża nasze stopy na infekcje oraz grzybicę. Dzieje się tak dlatego, że zamknięta w bucie noga nie oddycha, szybko się poci, przez co musi chłonąć nadmiar wilgoci. Aby temu zapobiec należy stosować krem przeciwpotny.

Nie mamy wątpliwości – o stopy należy dbać zawsze, jednak w okresie jesienno-zimowym wypada poświęcić im nieco więcej uwagi. Trzeba zadbać o nie tak, aby wraz z rozpoczęciem kolejnego letniego sezonu - nie musieć się ich wstydzić. Zatem czas na stopy!

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze