Zaloguj
Reklama

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Autorzy: Agencja Interaktywna BabskiPR
Informacja prasowa Anna Pikura
Twarz
Fot. ojoimages
Twarz
(5)

Wrażliwa skóra twarzy to wyzwanie. Jest cienka, delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Wymaga również niebywałej ostrożności zarówno w pielęgnacji jak też podczas wyboru kosmetyków. Jak zatem dbać o ten typ cery? Możemy wypróbować sprawdzone, domowe sposoby lub oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Co wybieracie?

Reklama

Każdy, kto zmaga się z problemem wrażliwej cery, wie jak niewiele potrzeba, aby nagle zaczęła piec, swędzieć i łuszczyć się. Wystawiona na działanie czynników zewnętrznych m.in. intensywne promienie słoneczne i zanieczyszczenia powietrza, natychmiast reaguje pękającymi naczynkami lub zaczerwienieniami.

Niekorzystnie na ten typ skóry wpływa również kawa, mocna herbata czy ostro przyprawione potrawy. Jednak największym jej wrogiem są kosmetyki zawierające wiele syntetycznych substancji chemicznych, które dodatkowo ją podrażniają, a nawet powodują silne reakcje alergiczne.

Cera wrażliwa potrzebuje wyjątkowo dokładnej i rozważnej pielęgnacji, ponieważ nie toleruje chlorowanej wody, należy ją codziennie odświeżać wodą termalną lub specjalnym preparatem. Warto zaopatrzyć się również w krem intensywnie nawilżający i odżywiający, aby dostarczyć wymagającej skórze jak najwięcej aktywnych składników naturalnych.

Co jednak z oczyszczaniem? Tradycyjne preparaty peelingujące stanowią zbyt agresywny bodziec dla skóry wrażliwej, powodując podrażnienia i zaczerwienienia. Zamiast testować kolejne produkty z drogerii, warto udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjaliści doradzą, który zabieg jest odpowiedni dla skóry wrażliwej.

Chcąc zapewnić swojej skórze twarzy wyjątkową i skuteczną pielęgnację nie należy działać na własną rękę. Stosując nieznane nam sposoby i preparaty możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Zamiast eksperymentować, poddajmy się profesjonalnej opiece, dzięki której nasza skóra nabierze blasku i zdrowego wyglądu.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze