Zaloguj
Reklama

Czy spożywane przez nas pokarmy mogą mieć wpływ na kondycję naszej skóry?

Dietetyczny dylemat
Fot. Shutterstock
Dietetyczny dylemat
(0)

Każdy z nas stara się w sposób szczególny dbać o skórę całego ciała ale w szczególności, skórę twarzy oraz dekoltu. Stosowane są do tego różnego rodzaju (czasem bardzo drogie) kremy, maseczki czy odżywki oraz zabiegi oczyszczające, nawilżające, odmładzające, ujędrniające czy odżywiające.

Reklama

Spis treści:

  1. Jakie odżywianie sprawia, że skóra wygląda zdrowo i świeżo?
  2. Jakie produkty są niezbędna dla naszej skóry?
  3. Podsumowanie

Zapominamy przy tym wszystkim o naturalnych ziołach, roślinach, warzywach oraz owocach, które mają ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Pamiętajmy także, iż tak naprawdę, kondycja naszej skóry w dużym stopni zależy od tego jak się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy. Prawidłowe, zróżnicowane odżywienie skóry od środka daje jej zdrowy i piękny wygląd.

Jakie odżywianie sprawia, że skóra wygląda zdrowo i świeżo? 

Każdego dnia spożywamy ogromną ilość zróżnicowanych produktów, z których jedne wpływają bardzo korzystnie na nasz skórę i ogólne samopoczucie, inne powodują, iż na naszej skórze pojawiają się wypryski, krosty, grudki, plamy, odczuwamy swędzenie czy napięcie skóry a do tego czujemy się zmęczeniu i ociężali.

Już dawno wykazano, iż rodzaj spożywanych pokarmów, ma ogromny wpływ na kondycje i wygląd naszej skóry co przekład się także na naszą psychikę (tzw. psychodermatologia).

Jakie produkty są niezbędna dla naszej skóry? 

Wśród produktów odgrywających kluczową rolę w kondycji i wyglądzie naszej skóry wymienia się:

  • Owoce oraz warzywa, które zawierają różnego rodzaju witaminy oraz mikroelementy
  • Świeże soki
  • Białko, które jest podstawowym składnikiem budulcowym dla tkanek ale także wpływa na wygląd naszej skóry. Należy jeść chudy nabiał, mięso oraz ryby. Ważną rolę odgrywa także spożywanie jaj
  • Kwasy omega 3, które zawieraja m.in. pestki dyni, łosoś, makrela czy olej z siemienia lnianego stanowią bardzo ważny składnik, który warunkuje zdrowy wygląd skóry oraz jej prawidłowe funkcjonowanie
  • Cynk, jeden z pierwiastków, który ma szczególne znaczenia dla zdrowego i pięknego wyglądu skóry
  • Picie dużej ilości wody, która jest źródłem młodości oraz płynem życia

Podsumowanie 

Każdy z nas znajdzie w swojej diecie pokarmy, po których kondycja i wygląd naszej skóry jest prawidłowy i takie, po których zauważamy rożnego rodzaju zmiany na skórze naszego ciała. Wśród tych drugich pokarmów są m.in.: produkty bardzo słone, zbyt duża ilość czekolady, chipsy, coca-cola czy odsmażane produkty.

Pamiętajmy, iż zdrowy wygląd skóry oraz jej prawidłowe nawilżenie zależy tak naprawdę od nas. Nic nie zastąpi zdrowego odżywiania się oraz aktywności ruchowej - nawet jeśli miałby to być najdroższe kosmetyki czy zabiegi kosmetyczne. Nie warto także „faszerować się” suplementami diety gdy nasz organizm będzie niedożywiony. Pamiętajmy, także, iż wygląd skóry przekłada się na nasze samopoczucie oraz nastawienie do świata, innych osób i samego siebie.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze