Zaloguj
Reklama

Aksamitna skóra pleców na lato? Pomyśl o tym u progu wiosny

Autorzy: Informacja prasowa i zdjęcie: Piękność Dnia Day Spa
Masaż pleców
Fot. ojoimages
Masaż pleców
(0)

Piękne i gładkie plecy potrafią nie tylko skutecznie rozbudzić męską wyobraźnię, ale także efektownie wyglądać w wyciętej z tyłu sukience czy bluzce. Jeśli jednak chcemy latem bez skrępowania zakładać seksowne ciuchy odsłaniające plecy, powinniśmy o skórę w tym miejscu zadbać już teraz. Zwłaszcza, że ich pielęgnacja nie należy do łatwych.

Reklama

Wieczorowe kreacje, suknie ślubne, a także zwiewne, letnie sukienki czy bluzki – odsłonięte plecy to we współczesnej modzie chętnie wykorzystywany motyw. Dlatego nie daj się zaskoczyć wraz z nadejściem lata, zadbaj o skórę pleców już teraz. Dzięki temu nie będziesz musiała rezygnować z „must have” tego sezonu tylko dlatego, że wstydzisz się wyglądu swojej skóry.

Lista grzechów pielęgnacji skóry pleców jest długa. Otwiera ją jednak najważniejszy – mianowicie często w ogóle pomijamy plecy w codziennej kosmetyce. A ich skóra – tak samo jak twarz czy dekolt – wymaga złuszczania, odżywiania, a nieraz nawet kuracji ujędrniającej i przeciwtrądzikowej. Odpowiednio pielęgnowana, odwdzięczy się pięknym wyglądem i będzie powodem do dumy dla swojej właścicielki.

–Nie zapominajmy, że skóra na plecach ma specyficzną strukturę, jest przede wszystkim zdecydowania grubsza niż w innych częściach ciała. Wolniej też się regeneruje. To powoduje, że konsekwencje ewentualnych zaniedbań będziemy ponosić dłużej niż np. w przypadku twarzy – wyjaśnia Katarzyna Iwańska, fizjoterapeutka z Warszawy.

Zwiotczała, zmęczona po zimie skóra – jak z tym walczyć?

Najlepiej byłoby w ogóle nie dopuścić do problemów skórnych na plecach. Gdy jednak na prewencję jest już za późno to warto poszukać pomocy w gabinecie kosmetycznym. Dzięki indywidualnie dobranym zabiegom, możemy szybko i skutecznie poprawić wygląd skóry pleców, ujędrnić ją, odżywić, a także pozbyć się ewentualnych wyprysków czy przebarwień.

 

  

fot. Piękność Dnia Day Spa.

Hitem w gabinetach jest urządzenie MesoTherm, które pozwoli uzyskać większość wspomnianych wyżej efektów. – Podczas zabiegu najpierw wykonujemy peeling mechaniczny tlenkiem glinu i laseroterapię stymulującą jednocześnie odnowę komórkową, wykorzystujemy do tego moduł Abralase. Następnie na powierzchni skóry stosujemy monopolarną falę radiową, co powoduje jej ujędrnienie i tym samym poprawę wyglądu. W tym czasie stosowany jest także specjalny roller z setkami mikroigieł oraz pulsacyjny masaż podciśnieniowy – mówi Katarzyna Iwańska.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze