Zaloguj
Reklama

Alergia i astma bez granic

Źródło tekstu:

  • PAP; Rynek Zdrowia

Kategorie ICD:


Alergia i astma bez granic
Fot. Pantherstock
(5)

XXVIII Kongres Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI) odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.

XXVIII Kongres Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI) odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Będzie przebiegał pod hasłem "Alergia i astma bez granic". Tegoroczny kongres odbędzie się w dniach 6-10 czerwca w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki.

Przewodniczący Kongresu EAACI 2009 prof. Marek Kowalski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaznaczył, że po raz pierwszy w historii kongres EAACI - który według alergologów jest jednym z największych wydarzeń w tej dziedzinie - odbędzie się nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Organizatorzy szacują, że na kongres może przyjechać nawet 5 tys. uczestników z kilkudziesięciu krajów świata - lekarzy różnych specjalności (alergologów, dermatologów, pulmonologów, laryngologów, pediatrów i innych) oraz pielęgniarki alergologiczne, które podczas kongresu będą mieć swój II Europejski Zjazd. Zaplanowano ponad 150 sesji naukowych i 400 wykładów, z których wiele zostanie wygłoszonych przez międzynarodowe sławy w dziedzinie alergologii.

W Europie na różne alergie cierpi już co czwarta dorosła osoba i co trzecie dziecko. Z najnowszych badań wynika, że w Łodzi czy Warszawie liczba dzieci z alergiami dochodzi nawet do 40%.
(5)
Reklama
Komentarze